Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A válaszolók között van...

A válaszolók között van olyan, aki alapszinten "ért" a rendőrségi ügyek menetéhez?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy 2 héttel ezelőtt történt valami a családban, amiért kihívtam a rendőröket. Ők is megállapították, hogy én vagyok a "sértett", a másik fél az "elkövető" (könnyű testi sértés történt). Aláírattak velem egy papírt, melyen 3 opció valamelyikét lehet aláírni (szeretnék-e ügyet belőle, avagy nem, vagy 30 napig gondolkodhatok rajta), én a legelsőt választottam. A kórházban pedig kaptam egy papírt, amivel elvileg a rendőrségre mehetnék. Ha valakit jobban érdekel (a biztosabb válasz érdekében), kifejtem jobban privátban, ami történt. Ezek után, ha történik valami, akkor mi történhet egész pontosan? Ha jobban bele akarok mélyedni ebbe, milyen következményekkel járhat? De ha még sem szeretnék semmit, mit kell csinálnom? Kétségek közt vagyok, azért gondoltam, hogy itt kérek segítséget, hátha... 21/F

2020. júl. 16. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A feljelentéstől bármikor elálhatsz. Jogod van hozzá. Ha meg tovább megy az ügy, akkor menni kell még a rendőrségre sértettként (tanúzni), illetve majd a bíróságra is sértettként (tanúzni). A többi az ügyészség dolga lesz.
2020. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kívétel, ha az ügyészség nem vállalja! Megteheti. Ilyenkor magánvádként mehetsz bíróságra, de akkor neked kell ügyvédet keresni.
2020. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez ne ma jogról szól. Az nálunk ma döcögős, esetleges, de ha tökéletes is lenne, meggondolni azt kell, milyen életet szeretnél, mert az nem a jogon múlik.

Van egy viszony a családodban. A te családod. Ez azt jelenti, lehet jó, lehet védelmező, lehet rossz, lehet hogy ott vernek. De a családod. Az igazi kérdés, ez az ügy így úgy véget ér. És aztán? Aztán mi lesz? Hová mész haza? Kivel beszéled meg napi gondjaid? Mik a lehetőségeid?

Ez a dolog nem az igazságról szól, hanem az életről,a lehetőségekről. Ami attól függ, mennyire vagy független, mennyire vagy önálló, mennyire vagy képes bármi után talpra állni. Ha ez maradéktalanul megy, bármit tehetsz. Ha nem, attól függően, mennyire nem, kötött leszel. És ez nem döntés kérdése.

Torzsalkodtak a világtörténelemben már családok, városok, csoportok, országok sőt szövetségek. Harcban eddig még soha senki nem győzött. Formálisan igen, de az mindig rövid életűnek bizonyult. Tartós csak a megegyezés tudott lenni. Ez pedig attól függ, a felek mennyire okosak és belátók.

A te életed a te döntésed. És megfordítva, az életed minősége a döntéseidtől függ. Mi nem ismerhetjük a részleteket, kit mi motivál. Ezért jogunk sincs tanácsot adni, csak felelőtlenségünk van más bőrére akármit mondani. Az egyezség sokkal nehezebb a harcnál. De sokkal több hasznot is hoz. Mert mindenért fizetni kell valahogy.

2020. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A könnyű testi sértés magánvádas bűncselekmény, tehát a rendőrség nem csinál semmit. A bíróságon kell indítványoznod, hogy - ha szükséges - nyomozást rendeljenek el. Ha nyomozni már nem kell, akkor neked kell vádat emelni, és a vádat képviselni.


Ehhez ügyvédre lesz szükséged.

2020. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy jó leírás a magánvádas bűncselekményekről, és az eljárásról.

2020. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a pontos sztori?
2020. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mi a pontos sztori. Ne kíváncsiskodj. Az az ügyvédjére meg rá tartozik.

A magánvádas ügy eljárása a pontos sztoritól függetlenül ugyanaz.

2020. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az igen, viszont a sztori függvénye, hogy mit tud csinálni családin belül.
2020. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!