Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A határozat megírásától...

A határozat megírásától mennyi idő mire közlik a gyanusítást az érintettel ?

Figyelt kérdés

Ha pl. a rendőrségen a Bűnügyi osztályvezető határozatot küld egy embernek, hogy alapos a gyanú, hogy ő követte el a cselekményt, a legaljára odairják, hogy a határozatot kapja az xy ember akit meg kívánnak gyanusítani valamint xy járási ügyészség.


Amikor a határozatot megkapja az érintett, akkor az van benne, hogy tudatják vele, hogy gyanusított lesz.


Ezt követően kb. mennyi idő múlva idézik és gyanusítják meg az érintett embert?


Tulajdonképp rólam van szó. Egy május 22-én keltezett határozatot kaptam az ügybe eljáró nyomozótól a felettese aláírásával, amit rá 5-6 nap múlva kaptam meg postán még májusba. Pünkösd hétvége jött. Keddi napon felhívtam a rendőrt és közölte, hogy igen esélyes, hogy gyanusított leszek csak el kell telni egy-másfél hónapnak. Most ma megint hívtam és azt monja, hogy augusztusra tervezi, szabadságon is lesz. Közbe testvérem is felhívta a nyomozót, hogy hol tart az ügyem, aki közölte, hogy már majdnem a végén, de nem mondhat semmit.


A nyomozónak felesleges telefonálgatnom, mert mindenben félrevezet.

Gondolom az ügyészség véleményére várnak, mert nincs elegendő bizonyítékuk a rendőröknek és az ügyész dönti el, hogy ezzel érdemes-e foglalkozni, megéri-e vádat emelni, bíróságra járni vagy nem...


Tuti, hogy az ügyész véleményre várnak.


De vajon mennyi idő míg az ügyészség válaszol a rendőrségnek?


Mert ők is megkapták még májusban a határozatot gondolom.



2020. júl. 21. 16:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Igazából nem követtem el amivel meg kívánnának gyanusitani.
2020. júl. 21. 16:19
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Úgy vélem 30-60 napon belül ennek végbe kellene mennie.
2022. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!