Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy feljelentésedet az...

Ha egy feljelentésedet az ügyészség hamis indokkal elutasítja, akkor később, ha ugyanezt a feljelentést a rendőrségen megismétled,akkor a rendőrségnek köteles nyomoznia, vagy az ügyészségi határozatra hivatkozva alapból elutasítja?

Figyelt kérdés
Jó lenne jogszabályi hivatkozás!

2020. jún. 28. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Te gondolod azt, hogy az ügyészség hamis indokot kreált?? Ha igen a nyitva lèvő határidőn belül kell panaszt tenni, hogy a döntést megvizsgálják. Ha az ügyészség így döntött, nem hinném, hogy màs szerv másként látná a dolgot.


Îrd le, hogy mi az eset és mi az a hamis indok, merz igen széles lehetősége van a rendőrségnek a feljelentést elutasítani vagy a már megindîtott eljárást megszüntetni.


Nyer 129 szakasz. 2) e. pont alapján a nyomozó hatóság a feljelentést elutasítja, ha a feljelentett cselekményt már jogerősen elnírálták.

2020. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na akkor ezt tegyük rendbe! Bizonyos bűncselekmények miatt az ügyészség nyomoz, a feljelentést ezekben az ügyekben érdemes csak az ügyészségen megtenni. Természetesen bármely cselekmény tekintetében magához vonhatja az ügyészség a nyomozást, de nem szokásuk.


Ha olyan cselekmény miatt teszel feljelentést, mellyel kapcsolatban a nyomozás rendőrségi hatáskörbe tartozik, akkor az ügyészség át fogja tenni azt a rendőrségre.


A nyomozás két részből áll:felderítés és vizsgálat. A felderítés során az ügyészség felügyeli a nyomozás törvényességét, a vizsgálat folyamán irányítási jogkört gyakorol.


A szempontodból a lényeg, ha a rendőrség elutasítja a feljelentést vagy megszünteti a nyomozást, a kézbesítéstől számított 8 napon belül panasszal élhetsz. Ezt a rendőrség, ha nem ért vele egyet, felterjeszti a felettes szervnek, tehát az ügyészségnek. Ha az ügyészség sem ért egyet, akkor ez ellen további jogorvoslatnak helye nincs.


Azonban az ügyészség panaszt elutasító határozatának kézbesítésétől számított 60 napon belül a sértett pótmagánváddal élhet. Ekkor tulajdonképpen a sértett írja meg a vádiratot, vagyis leginkább a jogi képviselője. Amúgy a pótmagánvádas ügyek mutatója borzalmas. Egyet érdemes megszokni: ebben az országban a bíróságok kb. 98%-ban az ügyészségnek adnak igazat sajnos

2020. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hamis, hanem kikerüli az indokot, de elképzelhető, hogy hamis is.

Az országban sok zsivány van köztük az ügyészek között is.


Írj egy országos bulvár ellenzéki lapnak, hogy ezt tette az ügyészség.


Leírom az én esetem:

Engem egy helyen egyszer elkaptak, hogy loptam, közbe pedig nem, az én 800.000 forint az enyém volt. Mentem volna el, hogy hagyjanak nem loptam, megütöttek, gázsprayvel lefújtam az illetőt.


Nem loptam, de lopás miatt ügy indult.

Én is feljelentettem az illetőt, mert megütött.


Pedig ahonnan "állítólag" pénz tűnt el egy öltözőből, ott nem volt kamera, tehát bizonyíték 0. Ahol megütöttek, ott az a bejárat volty ott volt egy kamera, az rögzítette azt, hogy megütöttek és én dpray-vel védekeztem.


Mégis mikor feljelentettem az illetőt, odaírták, hogy az ügy ugyan garázdaságnak látszódott, de mivel a vallomásomon kívűl más bizonyíték nincs, el kellett feljelentésem utasítsni, megpanaszoltam, az ügyész a panaszt elutasította.


Ott a kamera, miért nem foglalták le a felvételt, engem pedig kamerafelvétel nélkűl semmi bizonyítékkal elővettek?


Egy korrupt, egy szánalmas a rendőrség és ügyészség is.

2020. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze nem loptál.🤣
2020. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az ügy informatikai tudást igényelt. Az eljáró ügyészt, aki analfabéta volt az informatikához, az ellenfelem egy hazug állításával a vitatott rendszerről megtévesztette, így az ellenem ítélt.

Mivel megszűntek a nyomozó ügyészségek a rendőrségre adtam be új feljelentést, hátha ők beleállnak az ügybe. Megcáfolhatatlan informatikai, programozási érveim ellenére, az ügyészség jogerős elutasítására hivatkozva a rendőrség elutasította a nyomozást.

2020. jún. 28. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!