Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha azt írtam SMS-ben a közös...

Ha azt írtam SMS-ben a közös képviselőnek, hogy "tehetségtelen, kontár, senki", és feljelent, lesz következménye?

Figyelt kérdés
Amúgy nem senki, egyetemet végzett, és alapvetően jó is, csak valamivel felhúzott. Viszont frusztrált, állandó bizonyítási kényszere van, folyton azt hangoztatja, hogy ő egyetemet végzett, és mindenáron bizonyítani akarja azt, hogy valaki. Ezek miatt simán kinézem belőle, hogy tényleg feljelent, ezt írta legalább is vissza.
2020. júl. 22. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a nyilvánosságban nevezted kontárnak, így még becsületsértésre sem jelenthet fel szerintem. Attól mert egyetemet végzett még simán lehet alkalmatlan mint közös képviselő. Ki tudja lehet a fenyegetőzés mögött pont ez van? (Diplomás vagyok, de nem vagyok jogász.)


"Nem senki, egyetemet végzett"

"és mindenáron bizonyítani akarja azt, hogy valaki"

Nem értem hogy ez miért fontos?


"csak valamivel felhúzott"

akkor miért így reagálsz rá?

2020. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól is néznénk ki, ha fel lehetne valakit jelenteni egy egyszerű sértésért. Nem tehet semmit, max. duzzoghat. Ha netalántán pert indít, garantáltan nyersz.
2020. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feljelenteni feljelenthet, de több okbol sem lesz következménye:

1. Nem buncselekmény hulyének lenni, tehát a rágalmazás nem valosult meg.

2. Nem nyilvánosan tetted igy rágalmazás már csak emiatt se történt, de a nyilvánosság kizárásával hitelrontás se.

3. Ha jol értem, csak egyetlen egy darab SMS-t kudtél, igy a zaklatás se valosult meg. Ahhoz többet kell kuldeni, legalább kettőt, de csak nagyon egyedi esetben minősul 2 sms zaklatásnak, joval több szokott kelleni ehhez, de egyetlen egy nem elég - zaklatáshoz.

4. Ha jol értem, nem volt fenyegetés benne olyasmivel ami törvénytelen. (Ha azzal fenyegeted hogy ellene szavazol például az törvényes). Így fenyegetés se valosult meg. Ahhoz elég lenne 1 db SMS is, de ugye ilyen egy se volt.

2020. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abraham Lincolnnak volt egy ilyen remek módszere, hogy ha valakivel valami baja volt, akkor fogott egy papírt és tollat, szépen részletesen leírta, hogy mi a baja vele, mit kifogásol a viselkedésében, eljárásában, aztán ha végzett a levéllel, akkor kidobta és nem küldte el, mert senkinek nem használ, ha megteszi, viszont magából ezzel kiírta a feszültséget. Nagyon hasznos módszer. Digitálisan is alkalmazható, csak fontos, hogy aztán ne nyomd meg a küldés gombot...
2022. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!