Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztathatom a vezetéknev...

Megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van fent itt is és a google is a barátom, de úgy érzem az én esetem egy kicsit másabb.


Story time!


A családom mindig is 'y'-al írta a vezetéknevét, ám a kommunizmus alatt kuláknak lettek nyilvánítva és ez azzal is járt, hogy elvették tőlük az ipszilont. Tehát onnantól fogva 'i' betű került a vezetéknevünkbe. Apám még egy ideig 'y'-os volt, én viszont már 'i'-vel "születtem".


És ide kapcsolódik a kérdés, hogy kérvényezhetem e azt, hogy odakerüljön a nevembe az 'y'?


Ha igen, akkor milyen úton-módon?



2020. júl. 23. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Igen. Kérvényezni kell a területileg illetékes anyakönyvi hivatalnál.

És pontosan azt kell leírnod indoklásban, amit

ide írnál: az volt az eredeti helyesírása édesapád vezetéknevének, a kuláklista miatt változtatták meg, akaratán kívül. Szeretnéd identitás (hovatartozás) és érzelmi okokból is visszakapni az eredeti neveteket.


Majd, amikor a határozat megszületik, azzal együtt mész az új személyidért, lakcímkártyádért, adószámodért, TB-igazolványodért stb.


[link]

2020. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a segítséget!
2020. júl. 23. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki megcsinálta pont ezt, és visszakapta az ipszilont. Azt hiszem, apja születési anyakönyvije kellett hozzá.
2020. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!