Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen cselekményt követett...

N.jutka kérdése:

Milyen cselekményt követett el? Következménye? Egy hölgy egy üzletkötővel a tudtom nélkül egy szerződést megkötött a jelenlétem, tudtom, engedélyem nélkül és utólag kiderült ma kb.50 e. ft-os számlát is csinált.

Figyelt kérdés
Egy ismerős hölgynek, aki egy lányával az utcára került volna, odaadtam a házam rendbetartásért + az elhasznlált közüzemi számlák fizetéséért cserébe. Több évig laktak a tulajdonban, de úgy elhagyta a lakást, hogy csak véletlenül tudtam meg. A vázórába közel 60 e. forint tartozást hagyott, villanyban kb. 20 e forintot, és utólag kiderült, hogy egy üzletkötővel közösen megírtak a nevemben egy kábel tv- és internet bekötési hozzájárulást, ahol szintén 50 e forint körül csinált adóságot. a ruhák és egyéb dolgok eltüntetéséről nem is írva. Hogyan, mi módon léphetek fel ellene?
2010. aug. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen az említett hölgy lesz megcseszve, mivel az aláírásodat hamisította meg a tv-nél és netnél. ez ellen tehetsz, jelentsed fel. ettől függetlenül valszeg behajtják rajtad, kivéve ha tudod bizonyítani, hogy nem te írtad alá a szerződést.


a többi tartozást viszont ki kell fizetned. ez a tanulópénz. minimum 1-2havonta kellett volna ellenőrizni a lakást és a számlák befizetett csekkjeit elkérned.

2010. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a ruhákkal kapcs meg szintén feljelentés lopás ügyében.
2010. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Biztos lépni fogok. Annak ellenére is mert nem azért adtam oda a lakást, mert annyi pénzem volt, vagy van, hanem mivel hat családom van és ott nem volt munkalehetőség albérletbe eljöttünk, hogy el tudjam látni a családom. /a ház úgy gondoltam, mindig menedék marad számunkra, ezért nem is akartam eladni/ A fizetéssel az első években nem volt gond. Tavaj óta nem fizette a számlákat. De mikor megláttam a lakást.... ablakokat nem lehet becsukni, több helyen leszakadva a menyezet, konyhából leszerelve a kézmosó, a szekrényben levő összes ruha, könyvek, főtőalkalmatosságok eltünve, az összes faanyag elpárolgott, vízóra leszerelve stb. Felhívtam, hogy jöjön adja át a lakást, de ő nem jelent meg. Azt mondta, hogy minden ki van tisztázva nyugodjak meg, eddig is fizette. Sajnos elhittem. Így nem csak a nevemmel, aláírásommal éltek vissza, hanem a ház állagán, értékén is igen sokat rontott. Lejáratta a személyem a faluban, és több szolgáltatónál. Nem tudom mi fog még történni. Mégegyszer köszönöm szépen a reagálást.
2010. aug. 3. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
feljelentés
2010. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha volt szerződésed a nővel, akkor mehetsz bíróságra, igaz semmire nem mész vele. Az aláírásod hamisításáért viszont fel kell jelenteni, mert az bűncselekmény.
2010. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vízórát a vizesek szerelték le?
2010. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen a vizesek. Ma a villanyt tudtam intézni, és a kábel tv-t, holnap viszont a helyi önkormányzathoz megyek. Szinte biztos vagyok benne, hogy ott is hamisította a nevem a lakcímbejelentővel, mivel a kábeles szerződést csak érvényes lakcímbejelentővel lehetett megkötnie, amiről a szolgáltató megküldi a fénymásolatot.
2010. aug. 3. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!