Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vagyonomat idegenre akarom...

Ha vagyonomat idegenre akarom hagyni, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már nagyon idős vagyok, családom nincs, 2 személy jár hozzám segíteni bevásárolni, főzni meg a ház körüli teendőket ellátni. Rájuk szeretném hagyni a bankban lévő pénzem, de úgy, hogy ők ne tudjanak róla. Ekkor mik a teendőim? És nekik mik lesznek majd?
2020. júl. 24. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!


El kell menned egy közjegyzőhöz, és ott hivatalos végrendeletet csináltatnod.

Ott megadod kedvezményezetteknek a segítőid nevét, illetve részletesen is írásba foglalhatjátok, hogy ki mit, és milyen százalékban örököljön utánad.


Ezt a végrendeletet a közjegyzőnél letétbe helyezed, és (Isten ne adja), ha meghalnál, értesítik őket.


Neked természetesen a közjegyző munkáját ki kell fizetned, viszont nekik ezzel jelenleg semmi dolguk nincs.


Ha nem akarod, akkor nem fognak tudni róla.

2020. júl. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) tehát akkor ilyen személyes adatokat nem kell tudnom ugye? Pl személyi szám stb
2020. júl. 24. 02:22
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell. Elég a név, és a lakcím.


A jog úgy szól ezekben az esetekben, hogy egyértelműen beazonosíthatóak legyenek, de nem ír elő ilyen részleteket.

De a közjegyző ezekről pontosan fel fog világosítani.

2020. júl. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező,


Be ne vedd ezt a tanácsot, amit itt kaptál.


"Elég a név, és a lakcím." Aha, és ha elköltözik, és tucat a neve, akkor mi van?


Ha a közjegyzőről kiderül, hogy nem feddhetetlen, hanem korrupt akkor mi van? és sorolhatnám.


Mindenképpen beszélj ügyvéddel, és tudomásom szerint kamarai letét is kell hozzá..

2020. júl. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 *tehát akkor ilyen személyes adatokat nem kell tudnom ugye? Pl személyi szám stb


De kell tudnod. Mindent kell ami okiraton jelen kell lennie és beazonosíthatónak kell lennie az adott személynek. Ez az egyetlen módja annak, hogy megérkezzen oda a pénzed akit illett.

2020. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem akarod, akkor nem fognak tudni róla."



"Ha a közjegyzőről kiderül, hogy nem feddhetetlen, hanem korrupt akkor mi van? "



Technikailag igaz az első, de sajnos igaz (lehet) a második is, ezért célszerű, hogy az illetők tudjanak róla és kapjanak a végrendeletről egy példányt, így jogilag is fel tudnak lépni a jussukért a halálod után.


Ügyvéddel beszélj első körben, ne ránk hallgass, mi mondhatunk minden hülyeséget.

2020. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Ügyvédre felesleges költeni, amit ő mond pénzért, ugyanazt megmondja a közjegyző irodája is ingyen. Csak a konkrét szolgáltatásért kell fizetni. A közjegyzők közt nem jellemző, hogy valaki ilyenen akarna nyerészkedni.

Az egyértelműen beazonosít egy embert igazolványszám nélkül is, hogy Kovács Jánosnak hívják, és Győrben a Kossuth út 3. alatt lakik 2020. augusztus 1-én. (Ha nem lakik ott másik Kovács János.) A lakcímnyilvántartó utólag is megmond róla minden egyéb szükséges adatot. Én már kétszer indítottam örökösödési ügyet, mikor csak nevet és címet tudtam, és mindkétszer végig is vitték.

Akár egy kockás papíron otthon is készíthetnél végrendeletet, két tanúval, az is érvényes lenne. A közjegyzői végrendelet annyival biztosabb, hogy garantáltan elő fog kerülni, nem fogják a kockás papírodat elhajítani.

[link]

Ha vannak rokonaid, akkor ők megtámadhatják a végrendeletedet, mert a végrendelet nélkül neki járó rész 1/3-a a rendes örököst illeti, köteles rész néven.

2020. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*Ügyvédre felesleges költeni,


Ebben az esetben kötelező,kihagyhatatlan-és a legbiztonságoabb:)

2020. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hol hallottál még ilyet, hogy közjegyzőhöz ügyvéddel ment valaki?

A közjegyző szava az sok téren olyan, mint a jogerős bírósági döntés. Pl. anyagi követelésekben, lakásügyekben, egyéb szerződésekben a döntése végrehajtható bírósági per nélkül is. Ellenben egy ügyvéd szava az semmi, ő csak elindítani tud egy ilyen ügyet, a közjegyző meg dönthet is, tehát sokkal magasabb a követelmény is vele szemben.

2020. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9 Én annyit tudok a "nagy feddhetetlennek tartott közjegyzőkről" hogy a 4 db-ból akihez közöm volt eddigi élet útam folyamán abból 2 db korrupt volt.


Az egyik egy bank törvénytelen ügyfél-ráerőszakolos cirkuszánál segédkezett-mint szerződésmódósító


A másik meg "elfelejtette" az egyszem valódi örököst felkutatni hagyatékügyben-és még csak nem is kerestette egyszer sem.


Úgy hogy előttem a közjegyzők mondhatni ezek után nullák.

2020. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!