Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkaköri leírásban...

Ha a munkaköri leírásban nincs benne az hogy újoncok betanítása, akkor lehet arra nemet mondani?

Figyelt kérdés

Pl valakinek felmondanak, és a főnök a felmondási idő alatt azt szeretné hogy tanítsa be az utódját - ugye ez elég pofátlan de a mai világban megtörténhet.


(Elméleti kérdés)


2020. júl. 27. 14:28
 1/9 belapus ***** válasza:
100%
De az ( biztos ) valószínűleg benne van, hogy a vezető irányítása alatt és az utasításai szerint végzi a munkáját.Abba meg belefér.
2020. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fér bele, hisz "végzi a munkát"

A munkája nem tanítás.


Itt max annyit lehet elérni hogy ha odatesznek mellé valakit, akkor ő nézheti mit csinálunk, de emberünknek nem kell az utódját tanítania, az nem az ő munkája.

2020. júl. 27. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A tanítás meg a betanítás az kettő.
2020. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha új helyre mész, akkor téged is betanít majd az aki elmegy onnan.
2020. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez nem volt a kérdés része. Illetve van aki örül annak ha betanítani kell mert akkor neki kevesebbet kell tényleges dolgozni, viszont ha valakinek felmondanak majd közlik vele hogy a felmondási idejét az utódja betanításával fogja tölteni na az már más.


A fenti miatt van az hogy általában az ember örül ha be kell tanítani valakit így nincs probléma. A kérdés arról szól mi van ha nem?

2020. júl. 27. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Pontosan tudni kellene, hogy hogyan szól a vezetői utasítás.

Ha az amit te betanításnak nevezel a munkakör átadása és megtagadod az együttműködést annak munkajogi következményei lehetnek.

A munkakör átadásába bőven belefér az összes olyan helyi specifikus információ átadása amely szükséges a munkakör továbbviteléhez és a napi munkavégzéshez. Ez nem betanítás.

Amikor én felmondtam, az utolsó hónapom azzal telt, hogy összeállítottam egy katalógust az utódomnak. Beszállítók, kontaktok, gyakori hibák esetén az eljárások, milyen dokumentációt hol talál meg stb.

2020. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A munkaköri leírásban szerepelni szokott egy olyan kiegészítés, hogy minden egyéb feladat, ami a munkakörhöz tartozik. Ez alatt pl az utód betanítása is értendő. Hajrá. 😉
2020. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor az 5-ös kommentet elkezdtem olvasni, hirtelen ez jutott eszembe: Balázska!
2020. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Má megin etetjük a trollt.
2020. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!