Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan van hogy felmondást...

Olyan van hogy felmondást „nem gondoltam komolyan“ és vissza az egész? Kollegám megjátszotta de jogilag is stimmel?

Figyelt kérdés

Kollegám felpaprikázott fejjel felmondott. Nem csak szóban, hanem rendesen szabályosan írásban is.

Majd 2 nappal később bement a főnökhöz beszélni hogy „nem is úgy gondoltam“ és azzal jött ki hogy semmis a felmondása , marad.

Nem értem: a felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat. Ha azt egyszer leadta és átvették (ott voltam láttam hallottam) akkor az él és érvénybe lépett.

Olyan nincs hogy „nem gondoltam komolyan“.

Hogy néz ez ki jogilag?


2020. júl. 28. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Munkáltatói döntés.

Ha a munkáltató elfogadja akkor 2 fél között megoldódott.

2020. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen meg tudnak egyezni akkor miért ne lehetne? Semmisnek tekintik és kész, ez azért nem olyan bonyolult...
2020. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2020. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Hát ha felmondott akkor felmondott. Nincs semmilyen jogszabályban, hogy idegállapotban való felmondás nem érvényes.
2020. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És olyan sincs, hogy ne lehetne közös megegyezéssel semmissé tenni egy felmondást.
2020. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A felmondást a felmondási idö alatt bármelyik fél visszavonhatja, ha a másik fél beleegyezik, akkor a felmondás semmisnek tekintendö.
2020. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"A felmondást a felmondási idö alatt bármelyik fél visszavonhatja"


Hát én ilyet az Mtben nem találok.


Tudsz idézni hatályos MT paragrafust erről? Mert ha benne van , akkor oké de ha nincs, akkor ez mese habbal.


Én noha nem vagyok jogász annyit tudok hogy a felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat amit a másik fél az átvétellel tudomásul vett annak minden jogkövetkezményével együtt, sem nem joga, sem nem lehetősége nincs attól eltekinteni még ha akarna sem.

A felmondás közlésre került, a felmondási idő elindult, a munkaviszony annak lejártával megszűnik és pont.

Nem így van talán?

2020. júl. 28. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a munkaügyi troll vagy, de melyik része nem egyértelmű annak a mondatnak, hogy KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL BÁRMIBEN MEG LEHET EGYEZNI ami nem sért jogszabályt? Akár abban is, hogy semmisnek tekintik a felmondást.


Tudom, hogy retardált vagy és csak trollkodsz, de legalább valami olyasmin pörögj ami nem tökéletesen 100%-osan egyértelmű...

2020. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!