Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap a vonatút során valaki...

Tegnap a vonatút során valaki benyúlta a bőröndömet, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap este folyamán a vonatút végére már nem volt meg a bőröndöm, viszont mivel elég fáradt is voltam, nem rémlik egyáltalán hogy leszálltam volna a bőrönddel, bár csak a pályaudvaron eszméltem fel, hogy nincs meg a bőröndöm. Természetesen értesítettem az illetékeseket, nem találtak semmit. Rendőrség: kaptam egy kiselőadást, miért NE tegyek feljelentést, mert tanu sincs, illetve bizonyíték. (Még a végén kiderül, hogy nem is volt nálam bőrönd lol)


Ti ebben a helyzetben mit tennétek? Sajnos annyira fáradt voltam, hogy hiányzik az a momentum, amikor leszálltam a vonatról, így vagy a vonaton vagy a pályaudvaron lopták el. Viszont a rendőrség szerint ameddig ennyire bizonytalan az egész, felesleges feljelentést tenni.


Mással is volt már hasonló? Köszi a válaszokat!



2020. aug. 3. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Lopás volt, bírósághoz kell fordulni!
2020. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz feljelentést, de ha nincsenek bizonyítékaid vagy nem jelölsz meg konkrét személyt gyanúsítottnak akkor nem fognak foglalkozni vele.


Mivel nagy valószínűséggel úgy sem találják meg a tettest a pénz meg megyen rája...


Ha valamilyen oknál fogva mégis kell csinálni valamit és nem jutnak eredményre akkor annak a költségét veled fogják megfizettetni.

2020. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#2 "Ha valamilyen oknál fogva mégis kell csinálni valamit és nem jutnak eredményre akkor annak a költségét veled fogják megfizettetni." Marmint ezt hogyan erted? A rendor akivel beszeltem azt mondta nekem, hogy mivel igy h pontosan nem emlekszem, hogy mikor tunhetett el, azaz Balaton es Pest kozott barmelyik megalloban, igy eleg nehez dolguk lesz. Gondolom emiatt nem is foglalkoznak majd ezzel. Viszont ha meg nem teszek, esélyem sincs visszakapni. Nem olyan oriasi ertekekrol beszelunk, de volt benne 1-2 fontosabb papir, gyogyszer, ruha.
2020. aug. 3. 09:25
 4/20 A kérdező kommentje:
Mekkora koltsegekrol beszelhetunk itt a legtosszabb esetben?
2020. aug. 3. 09:26
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy annyira biztos benne, hogy valaki lenyúlta? Azt írod, annyira fáradt voltál, hogy azt se tudod, nálad volt-e, amikor leszálltál. Szvsz csak leszálltál, amikor megérkeztél, a bőröndöt meg fennhagytad.
2020. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utoljara akkor lattam, amikor felraktam a csomagtarolokba. Mikor eszrevettem,hogy nincs meg, lecsekkoltam a vonatot. Nem volt meg.
2020. aug. 3. 09:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig bőröndöt lopni nem nagyon szoktak, főleg nem vonaton. Nem volt benne olyan dolog ami alapján összeköthető valakivel az eset, vagy utána lehet járni?

Mondjuk ha csak fent felejtetted volna, akkor gondolom talált tárgyként meg lenne.

2020. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagy ertekek nem voltak benne. Ez a szerencsem. De van benne par szamomra ertekes holmi, meg nem szeretnem ha errol szolna az egesz h a rendorok csak turik, hogy lopjanak. A tettes meg meguszik meg egy buntenyt.
2020. aug. 3. 10:33
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd meg a talált tárgyaknál, leadta-e valaki!
2020. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 sajnos nem de ma utana jarok megint :/
2020. aug. 3. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!