Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap a vonatút során valaki...

Tegnap a vonatút során valaki benyúlta a bőröndömet, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap este folyamán a vonatút végére már nem volt meg a bőröndöm, viszont mivel elég fáradt is voltam, nem rémlik egyáltalán hogy leszálltam volna a bőrönddel, bár csak a pályaudvaron eszméltem fel, hogy nincs meg a bőröndöm. Természetesen értesítettem az illetékeseket, nem találtak semmit. Rendőrség: kaptam egy kiselőadást, miért NE tegyek feljelentést, mert tanu sincs, illetve bizonyíték. (Még a végén kiderül, hogy nem is volt nálam bőrönd lol)


Ti ebben a helyzetben mit tennétek? Sajnos annyira fáradt voltam, hogy hiányzik az a momentum, amikor leszálltam a vonatról, így vagy a vonaton vagy a pályaudvaron lopták el. Viszont a rendőrség szerint ameddig ennyire bizonytalan az egész, felesleges feljelentést tenni.


Mással is volt már hasonló? Köszi a válaszokat!



2020. aug. 3. 08:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#7 szerintem egyebkent az v0lt, hogy amikor leszalltam volna, megorultem hogy nincsen tobb csomagom. Es csak kesobb tudatosulhatott bennem, hogy amugy utkozben ellophattak. Utaztam mar parszor conaton, repulon, az az elso hogy leszem fentrol a csomagot.
2020. aug. 3. 11:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt se tudod merre vagy arccal elore.. ez igy semmi

Igaza volt a rendoroknek..

Tanulopenz volt, lepj rajta tul

2020. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Viszont ha jegyzokonyvet se csinaltatok, akkor nem tudom h leszek elorebb. Bar tartok tole, hogy igy sem.
2020. aug. 3. 14:32
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy az eljárás költségét valakinek ki kell fizetni. Ha nem találják meg a tettest akkor neked.

Ez 40-100ezer HUF lehet kb..


Attól függ mit kell csinálni.


Ebben az esetben csak szabálysértésről van szó tehát nem fognak ráfeküdni maguktól a dologra. Más lenne a helyzet ha rablógyilkosság történt volna. Ez esetben hivatalból ugraniuk kellene a témára.

2020. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14 folyt


De mivel tudják hogy neked sem ér annyit az egész, ezért nem fognak csinálni semmit.

2020. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szintén más a helyzet ha meg tudsz nevezni egy gyanúsítottat és van bizonyítékod. Akkor kötelező megindítani az eljárást.


Ha sikerül bizonyítani, akkor a tettes fizet, ha rágalmaztál akkor te.

2020. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
En esetemben egyik sem all fent, mert ismeretlen a tettes. Szerintem egyebkent elobb zarjak le az ugyet, minthogy ebbol barmilyen fizetesi kotelezettsegem keletkezne nem? Legalábbis jogasz ismerosom ma azt mondta.
2020. aug. 4. 00:05
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy teszel feljelentést hogy nem tudnak fizetésre bírni, akkor maximum az arra kocsikázó járőrt beküldik az állomásra megkérdezni a forgalmist, hogy nem látott e valami gyanúsat, vagy nem találták e meg bőröndöt.


És lezárják az ügyet. Nyilván egy 15ezer forintos bőrönd miatt nem fognak milliós költségű nyomozást indítani...

2020. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Felvették veled a jegyzőkönyvet? Keresték a rendőrök? Van rá esély, hogy meglesz?
2020. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
2 het utan lefujtak a nyokozast bizonyitekok hianyaban.
2020. nov. 14. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!