Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tennem ahhoz hogy a...

Mit kell tennem ahhoz hogy a leghétköznapibb jogszabályokkal tisztában lehessek?

Figyelt kérdés
Lehet az könyv vagy bármi más ahonnan az alapokkal tisztában lehetnék, mert nagyon dühít hogy ilyen keveset tudok a jogaimról.

2020. aug. 5. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Iratkozz be a jogi karra...😁
2020. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az Alaptörvényt, ebben bent van minden alapjog.

[link]

2020. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. aug. 5. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább annyi, hogy elolvasd őket. Az összes jogszabály megtalálható online, szóval van miből csemegézni.


Szerintem az Alaptörvény önmagában nem sok, a Ptk-t mindenképpen érdemes lapozgatni. Végigolvasni úgysem fogod, hiszen rengeteg. Ami magánembert leginkább érinthet (most attól tekintsünk el, hogy mondjuk van-e céged) az a családjogi rész, az öröklési rész, a személyiségi jogok és az alapszerződések.

2020. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan milyen téren szeretnél tisztában lenni a jogszabályokkal?

- személyiségi jogok

- fogyasztóvédelmi jogok

- büntetőjog

- öröklés

- .....


Egyszerre minden nehezen fog menni...

2020. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Olyanokra amikkel találkozni fogok ha folytatom a hétkönapi életeme.

Pl:

-munahelyen- ütköztem már jogi problémába, azokkal nem árt tisztában lennem

-vállalkozást is akarok majd egyszer csinálni csak még azt sem tudom mi lesz. De akarok. :)

-megörököltem egy ingatlant amitől nemsokára meg fogok válni, fogalmam sem volt hogy 5 évet kell várni öröklés után, mert ha előbb eladom akkor ?% adót levonnak.

-de lehet személyiségi jogokkal sem árt ha tisztában vagyok

ilyenek...


Úgy mélyen egyik témába sem akarok belemenni, de annyira minimum hogy valami fogalmam legyen róla, hogy legalább minimalizáljam az élettől kapható pofonok számát. :)

2020. aug. 5. 23:19
 7/10 Ami igaz az igaz ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok!


Eddig nagymamám volt a család "ügyvédje" (habár nem ez a szakmája) és baromi hálás lehetek mert rengeteg "pofon" elől elrántott. :) De ő sem él örökké és meg kell tanulnom magamnak kivédeni ezeket a pofonokat.

2020. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizess elő a Magyar Közlönyre, és legyen internet hozzáférésed egy folyamatosan frissülő Jogtárhoz.

Üdv.: egy jogász

2020. aug. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6: minden konkrét/egyedi esetnél könnyen rá tudsz keresni google-val a vonatkozó jogszabályokra. De mindig találsz magyarázó jellegű cikkeket, jogi / ügyvédi oldalakon is, ahol hétköznapi(bb) nyelven, gyakorlati szempontok alapján, közérthetően írják le a jogi helyzet lényeges pontjait.


Laikusként nehezen fogsz tudni eligazodni a jogi szaknyelv szerint megfogalmazott paragrafusokban.


Egyébként ha ügyesen írod be a kulcsszavakat a google-ba, akkor nagyon jó találati aránnyal megtalálod perceken belül a vonatkozó információt.

2020. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a legjobb megoldás, amit az előző ír: konkrét esetek kapcsán tanulj.

Több száz "leghétköznapibb jogszabály" van, oldalak tízezrein leírva, vagy legalábbis több száz törvény és rendelet tartalmaz olyan részletet, ami a te életeddel kapcsolatban állhat. Az említett Ptk. pl. nagyon sok dologban érinthet téged, bár a legtöbb részlete olyan dolgokról szól, amikkel soha az életben nem kerül szemtől szembe az ember.

Ha van időd, olvasgasd rendszeresen itt a GYK-n ezt a "Törvények, jog" részt. Sok olyan kérdéssel fogsz találkozni, amit érdekesnek fogsz tartani, mert mert veled is történhet hasonló. Itt a sok hozzá nem értő válaszoló mellett sok olyan is van, aki tudja, mit ír. De nem is ez a lényeg, hanem hogy ha nem is idéznek konkrét jogszabályt, de ötletet adnak arra, hogy milyen keresőszavakkal tudsz rákeresni a guglival a témára, és akkor már ezzel foglalkozó szakcikkeket meg ügyvédi leírásokat fogsz találni. Ezek alapján meg meg fogod találni a konkrét jogszabályokat, és lassan meg fogod tanulni értelmezni őket.

Én mondjuk nem itt a GYK-n kezdtem, de hozzásegített ahhoz, hogy jelenleg ha bármi jogi kérdés felmerül, akkor vagy fejből vágom minimum a körülbelüli választ, vagy legalábbis sok esetben tudom, hogy konkrétan minek és hogyan kell utánanéznem. És tudom is használni a jogi nyelvet, pedig gépész végzettségű vagyok, és soha nem tanultam jogot.

Én a magam részéről jó szórakozásnak tartom, hogy konkrét esetek kapcsán utánanézek jogi dolgoknak, weboldalakon és rendeletekben.

2020. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!