Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem egy ruhát, ami a...

Rendeltem egy ruhát, ami a neten tűzpiros volt, helyette tégla színben kaptam meg. A varrása sem volt rendben amit meg is említettem az eladónak. Elállhatok még, vagy kicseréltethetem a ruhát?

Figyelt kérdés
Bár szerintem a tűzpirost valahogy megszerkeszthették a képen, de Dukai Reginával reklámoznak. Nem gondoltam ekkora átverésnek a boltot...
2020. aug. 6. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
14 napon belül gond nélkül, csak neked kell fizetned a visszaszállítás díját (miután szóltál az eladónak természetesen).
2020. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja, pont ezért találták ki a 14 napon belüli elállás intézményét.


Amúgy nem feltétlen átverés, az átlag kijelzők színhűsége elég pocsék, simán lehet, hogy a te eszközödön más árnyalatúként jelenik meg. Ha fontos a szín, akkor csak a saját szemednek szabad hinni, mindenképpen személyesen kell megnézni az árut!

2020. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

14 napig visszaküldheted...


Több cég is kiírja, hogy a képen látható szín eltérhet az eredetitől. 😉

2020. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Amikor megrendelted akkor be kellett jelölnöd, hogy elfogadod az általános szerződési feltételeket.

Menj fel a honlapjukra, keresd meg rajta és most valóban olvasd el, hogy mi az amit elfogadtál a megrendeléssel.

Ott van benne az is, hogy mit tehetsz ha nem tetszik neked mait küldtek. Ahonnan én rendeltem legutóbb, ott ez olvasható:

"7. A vásárlástól való elállás joga

A vásárló élhet a 17/1999. (II.5.) Kormányrendeletben rögzített feltétel nélküli elállás jogával, melynek értelmében a vásárlónak joga van az áru átvételét követő 8 munkanapon belül a vásárlástól indoklás nélkül elállni. Kérjük, a rendeléstől való elállási szándékát jelezze felénk telefonon vagy emailben! Elállás esetén a sértetlen termék (ek) et a számlával együtt szíveskedjen visszaküldeni ügyfélszolgálatunkra, levelezési címünkre! Az áru visszaszolgáltatásának költsége minden esetben a vásárlót terheli, utánvéttel feladott küldeményt nem áll módunkban átvenni. A vásárlás összegét az elállástól számított 30 napon belül visszafizetjük a vásárlónak. Javasoljuk, hogy a visszaküldött termék (ek) et ajánlott küldeményként adja fel, arra az esetre, ha csomagja elveszne, károsodna vagy megrongálódna. Amennyiben az árucikk sérült vagy viseltes állapotban van, az Eladó kérheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését."

Én akkor EZT fogadtam el, nem a 14 napot, nem mást. Ha gondom lett volna, akkor ezt kellett volna betartanom.

2020. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Tök mindegy, hogy az elállás joga benne van-e az ÁSZF-ben, mert ha nincs benne, akkor is jogod van elállni. Az ÁSZF nem írhat felül jogszabályokat, rendeleteket, törvényeket.

Mindössze azért olvasd el az ÁSZF-et, mert valszeg le van írva, hogy hogyan küldd vissza a terméket (pl. van egy sablon amit ki kell tölteni és el kell küldeni emailben, vagy/és a ruha mellé kell csomagolni, stb.

2020. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elállás joga megillet, de a postaköltséget neked kell fizetni sajnos.


Egyébként valóban, a kijelző is okozhatja, hogy a szín nem pont olyan.

2020. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!