Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag ez így rendben van,...

Jogilag ez így rendben van, hogy bemutatkozás és igazolvány felmutatása nélkül tesz egy állítólagos halőr jogi lépéseket?

Figyelt kérdés

Mai napon kimentem pecázni egy magánkézben lévő holtágra. Ugyebár kiváltottam a horgászengedélyt, a fogási naplóba pedig bejegyeztem, hogy a mai napon kiültem horgászni. A szabályzatban leírtakkal megfelelően 2 bottal horgásztam. Nem sokkal rá megjelentek sógoromék akik kihozták magukkal 3 éves kislányukat. Nagyon tetszett neki a horgászbotom, ki is szerette volna próbálni így kivettem a kocsiból neki egy kis könnyű spiccbotot.

Egyszercsak megjelenik egy autó mellettünk, leparkol, kiszáll belőle egy fickó, majd elkezd horgászni. Elég közel telepedett le hozzánk, nem is igazán értettem az akciót, mivel rengeteg hely volt, de nem gondoltam rá többre mint egy egyszerű horgásztársra. Nagyjából negyed óra - 20 perc elteltével odajön hozzánk és megszólal: "Bocsánat, hadd kérdezzem már meg, önök közül melyiküknek van engedélye?"

Nagyot néztem először, nem esett le, hogy minek érdekli ez őt. Mindegy, én ráfeleltem, hogy nekem.

Majd innentől kezdve megváltozott az illető hangneme, így folytatta durvább hangnembe: "Aha, és akkor melyik botot kell elvennem öntől?! Vagy vegyem el egyenesen az engedélyét?! Na kérek egy botot ide azonnal, a kisgyerek pedig fejezze be a horgászatot mert nincs engedélye, a szabályokat pedig továbbiakban tartsuk már be!"


Végül így odaadtam neki a legolcsóbb horgászbotot, a spiccbotot. Ha abba nem köt bele, hogy a gyerek horgászik akkor inkább egy másikat adok oda, de így ugyanmindegy volt.

Elvette, berakta a kocsiba, majd folytatta tovább a horgászatot.


Tudom, hogy igazából az lett volna a helyes lépés, ha kérek tőle egy igazolványt, mert ennyi erővel ezt én is megtehetném, hogy véletlenszerűen büntetgetek embereket, de igazság szerint annyira nem volt kedvem vitatkozni. Egyszerűbb volt odaadni azt a pár ezer forintos botot amit bármikor pótolni tud az ember, mint lehúzni az energiámat ilyenekkel. Viszont utólag nagyon piszkálja a fülemet és felmerült bennem, hogy mivan ha nem is halőr volt?

Vagy mi jogon tulajdonít el bármiféle igazolvány felmutatása nélkül tárgyakat megírt törvény megszegése miatt?

Szerintem ilyen alapon ő is büntethető lett volna. Vagy rosszul tudom? Ma már egy halőrnek nem kell igazolványt mutatni ahhoz, hogy intézkedjen? Esküszöm, ha ez most jelen pillanatban történt volna, nem hagyom annyiban, de akkor annyira nem voltam olyan hangulatba.



2020. júl. 28. 23:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha igaz a történet akkor balek voltál. Nem neki kell ilyenkor megmutatnia hogy halőr, hanem neked kell ragaszkodnod ahhoz, hogy igazolja magát és ha nem tudja, akkor elküldheted a fenébe.
2020. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tudom, el is ismerem, hogy az voltam így utólag. De akkor abban a pillanatban tényleg csak nyugalomra vágytam és nem volt kedvem az egészhez. Csak azt akartam, hogy hagyjon békén mihamarabb.
2020. júl. 29. 00:07
 3/20 A kérdező kommentje:
De járok ki oda rendszeresen pecázni és ha meglátom akkor odaköszönök majd neki és ha nem mutat igazolványt akkor kiszurkáltattatom a gépjárműve kerekeit az egyik ott tevékenykedő közmunkással.
2020. júl. 29. 00:10
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még egy halőr sem csinálhat egyébként, hogy kiveszi a botot a kezedből és elrakja...
2020. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, nem biztos, hogy nem tehet ilyet, de igazolvány nélkül biztos, hogy nem.
2020. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tehet ilyet jogilag sajnos. Már behozták egy ideje ezt a törvényt, hogy engedély bevonás helyett botot is elvehetnek.

Egyszer vonták már be 8 hónapra engedélyem a Tiszán egy lemaradt "x" miatt a fogási naplóba. De ott felmatricázott szolgálati kocsival jöttek és a jelvény is ki volt nekik tűzve, ráadásul szakszerűen ellenőriztek mindent és korrektül elmondták mi az oka ennek.

Itt azonban annyi történt, hogy kiszállt egy pali pólóba meg rövidnadrágba egy Opel Vectra-ból és bármiféle engedély ellenőrzése nélkül elkért egy botot olyan alapon, hogy megszegtem egy leírásba foglalt szabályt, melyben igaza volt, csakhát elég fura volt a viselkedése.

2020. júl. 29. 00:26
 7/20 anonim ***** válasza:
Opel vectra? Nem cigány volt?
2020. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Dehogy is :D

Azért azt hangulattól függetlenül elzavartam volna az anyjába.

Egy fiatal 25-30 év körüli férfi.


Na meg a másik ami nagyon fura volt, hogy állítólag az adott vízterületen két halőr tevékenykedik, de mind a kettőt ismerem és egyik sem az volt.

Bár asszem ma már halőr bárhol tevélenykedhet az országban ha van igazolványa.

Mindegy, ennek utána fogok járni és ha beigazolódik, hogy szélhámos, ezt a kerék kiszúrást mindenképpen fontolóra veszem.

2020. júl. 29. 00:45
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet semmilyen szerv embere (rendőr, halőr, vadőr pl) nem csinálhat hogy az igazolványa felmutatása nélkül intézkedik. Én elhajtottam volna hogy menjen a fenébe, majd ha felmutatja az igazolványát akkor felelel a kérdéseire. Az meg hogy elkobozza a pecabitot szeritem min lopás így hogy nem igazolta magát.
2020. júl. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt halőr, hanem csak egy nagypofájú élősködő sz@rházi aki minden áron beléd akart kötni vagy piszkálta a csőrét ez a "hatalmas" szabálytalanság.

Szerintem egy jófej ellenőr hagyta volna, hogy csak "játszik a gyerek".

2020. júl. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!