Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e értelme annak, hogy 18...

Van-e értelme annak, hogy 18 éven aluli nem mehet be a dohányboltokba? Ha van, akkor mi?

Figyelt kérdés

Szerintem ostobaság és kicsit veszélyes is. Ostobaságnak tartom, hisz hivatalosan dohányáruval nem szolgálhatnak ki kiskorút, így nem mindegy, hogy bemegy-e az illető? Illetve, nálunk legalábbis, a dohányboltokban nem csak cigi van. Mit tudom én val lehetőség feltöltőkártyás mobilfeltöltésre (vagy hogy mondják), van rágó, rostos gyümölcslé, jégkrém, és egyéb olyan dolgok, amikért normál boltba bemehet egy 18 éven aluli. Miért ne mehetne be ilyenek miatt valaki kiskorú? Hivatalosan cigit úgysem adhatnak ki neki, ahol meg nem követik a szabályokat, ott meg már full mindegy, az se zavarja az eladót, ha cigit vesz az illető, nem még, hogy bemegy.

Illetve veszélyes is valamilyen szinten, hogy ha pl egy szülő bemegy, akkor kinthagyja szabály miatt a kiskorú gyereket. Ismerek olyan környékét, ahol a legközelebbi bolt egy dohánybolt hosszú szakaszon keresztül, szóval nem csak a cigi miatt megy be a szülő, hanem mondjuk venni egy üveg vizet. És igaz, hogy max öt perc az egész, amíg kint van a gyerek, de akkor sem biztonságos. Például egy 17 évest kint hagyhatsz 5 percre saját magától tuti nem csinál hülyeséget, de bármikor odamehet hozzá valami rossz alak, részeg ember "beszélgetni" és akkor ez ugyan úgy megeshet a 6-7-8 stb mennyi idős gyerekkel is, hogy amyuka/apuka bement a dohányboltba, lehet csak egy üveg vizet venni, és mire kimegy addigra már a gyereket megkörnyékezte egy alkesz, vagy valami rossz alak.

Azontúl én nem is értek egyet ezzel a tabusítással, de ezt nem fejteném ki jobban.


Mit gondoltok, van értelme, hogy 18 éven aluli nem teheti be a lábát a dohányboltokba? Ha van értelme, akkor mi?



2020. aug. 10. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Van értelme minden esetben
Nincs értelme semmilyen esetben sem
Csak akkor van értelme, ha szülő nélkül van a kiskorú
Egyéb
49 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ezek ilyen UNIOs baromsagok ... be kell vezetni, bevezettek. Ennyi.
2020. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Jó ez így. Aki gyerekkel van ne menjen dohányboltba. Én gyerek nélkül se megyek be. Amúgy inkább a kamaszok egyedül szoktak ott körözni és leszólítani, hogy vegyek nekik cigit. Nem szoktam.
2020. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Mi úgy csináltuk pár éve hogy kiálltunk az ajtó elé és aki be akart menni azt megkértük hogy a visszajáróért vegyen nekünk pár doboz cigit meg még rágót, energiaitalt, mikor mit. Sosem kellett sokat ácsorognunk. Ja és mivel minden ilyen "Nemzeti Dohánybolt" feltűnően ki van plakátolva kb keresni se kellett. Vagy haverom csináltatott kamu személyit, de olyanra is volt példa, hogy simán bementünk, kifizettük amit elhoztunk és nem is kértek személyit.


Szóval azon kívül amiket írtál, a hatékonysága is megkérdőjelezhető.

2020. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ez az egész dohányboltosdi egy nagy faxság az első perctől kezdve. Amiket leírtál jogos érvek, a veszélyek közül annyit hagytál ki, hogy az eladó is ki van téve veszélynek a rablókkal, tolvajokkal szemben mivel az üvegek le vannak takarva, matricázva fóliával, nem látni be (pár éve meg is öltek egy fiatal csajt valamelyik dunántúli dohányboltban, leszúrták késsel...)

Én arra vagyok kibaxottul allergiás (22 vagyok, nemdohányzó) hogy bemegyek mondjuk vízért/üdítőért a nyári melegben és már kapásból azzal kezdi az eladó jó flegmán hogy személyíít!!! (miközben még ketten állnak előtte fizetésre várva), de szinte kitépik a kezéből. Egyébként megmutatnám a kezemben tartva tehát lehetővé tenném az életkor ellenőrzést (amúgy jogszerű csak úgy elvenni tőlem?!). Ha pedig nem is vagyok 18, akkor már úgy is bementem szóval...értitek


Anno a kiskorúak védelmével indokolták a trafikok nyitását (jóhogy, mivel más értelmes indok természetesen nincs rá) holott az egész egy politikai humbukk volt, így aztán "logikusan" úgy jön ki a dolog, ha be se mehet, míg addig csak a kiszolgálást tagadták meg. Ha most is csak annyi lenne h nem szolgálható ki cigivel/alkohollal akkor azzal semmi nem történt volna. Amolyan "neve is legyen a gyereknek" esete...

2020. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség az egész, ja nem mehet be vele a gyereke, jajj nehogy meglássa a doboz cigit, mert attól fog rászokni, a szülő kilép a boltból meg gyújt rá előtte. Nagy logika.
2020. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pintér László ***** válasza:
100%
Sok-sok baromság van... Tökéletesen egyetértek azokkal amit írtál. (( Most nézem csak, hogy 2 éves a kérdés majdnem. )) Ennyi erőből akkor a SPAR-ba vagy Lidl-be, vagy egy sima kisboltba miért mehet be a 18 éven aluli? Ott is van alkohol dögivel és azt sem veheti meg. Akkor? Oda miért mehet be, egy traffikba meg egy palack vízért miért nem mehet be? Olyan baromságokkal foglalkoznak manapság ott fent...
2022. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!