Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pick pack ponton idrinks.hu-ró...

Pick pack ponton idrinks.hu-ról átveheti a rendelést 18 éven aluli?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg légyszi, 17 vagyok, és sehol nem találtam erről információt. Van valami jelzés a csomagon, vagy csak szimplán átveszem és kész?

2020. júl. 31. 18:17
 1/3 belapus ***** válasza:
40%

Személyi igazolvány kell az átvételhez.

( Arra most nem térek ki részletesen, hogy miért lenne törvénytelen az egész tranzakció. )

2020. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom hogy kell személyi, de az tudtommal csak az atvételhez kell, hogy igazolják, én vagyok az. Az életkorom nem derül ki és odaadják.
2020. júl. 31. 21:13
 3/3 belapus ***** válasza:

Általában a csomagon van egy címke, azon az eladó/feladó és vevő/átvevő neve és címe illetve a csomagszám, amelyet a futárcégtől kap, és amelyre majd hivatkozik az e-mailben és/vagy SMS-ben.

A csomag tartalmára vonatkozóan általában a címkén nincs utalás, de maga a csomagolás árulkodhat.Találkoztam olyan dobozzal, amelyre az áruház neve nagy betűkkel volt rányomtatva, láttam olyat, hogy a ragasztószalagon szerepelt a név, de nem tudom, hogy az általad említett vállalkozás hogyan csomagol.

Bemondod a csomagszámot ( ez jóval hosszabb és kevésbé megjegyezhető lesz, mint a küldő neve ) és az alapján megkeresik a csomagod.Arra tippelnék, hogy az ügyintéző azért rápillant a feladóra ( ha a csomagolás egyébként nem lenne reklámozná ) is és ez alapján feltételezheti, mi lehet a csomagban.

Kiskorút nem szolgálhatnak ki alkohollal és ez a kiszolgáló felelőssége.A kiszolgálás akkor is megtagadható, ha az átvevő nagykorú, de az átadó azt feltételezi, hogy a csomagot egy kiskorú számára szeretné átvenni.Talán a törvény megalkotói úgy vélték, egyesek képesek a gondolatolvasásra ?

Mint említettem, bizonyos következtetései lehetnek az átadónak, de hogy mit fog tenni, nem tudom.

2020. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!