Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar jogerősen megítélt...

Magyar jogerősen megítélt tartozás mennyire hajtható be, ha az illetőnek csak külföldön van bármije is? számlája, lakása, mindene ...

Figyelt kérdés

de Magyarországon él, ahogy ez lenni szokott az ilyen csalók esetében, hiába luxuskörülmények között, mert semmi nincs a nevén (nem véletlenül).


viszont azt kinyomoztam h Angliában van neki bejegyzett vállalkozása, oda adózik, számlája.

Mennyire egyszerű ez így? beadom a Végrehajtási Irodába, és ott jelzem, hogy külföldön kérem végrehajtani? és ez működik is vagy inkább csak elvben?

na meg nagy összeg megelőlegezésével jár vagy működhet "sikerdíjas" alapon is?


A bíróságon azt mondták, h nagyon változó, az egyik esetben megy simán, de másikban lehetetlen, szóval nem bíztatnak nagyon.

Van vkinek tapasztalata erről? köszönöm előre is


én ennyit találtam: ******


155. Az európai fizetési meghagyásos eljárás

603. § [Különös eljárási szabályok]

(1) Az európai fizetési meghagyásos eljárás létrehozásáról szóló, 2006. december 12-i 1896/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendeletben (ezen alcímben a továbbiakban: rendelet) meghatározott európai fizetési meghagyásos eljárásból perré alakult eljárás során e törvény rendelkezéseit az ezen alcímben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

(2) A kérelemnek a rendelet 11. cikke szerint történő elutasítása esetén a jogosult a bíróságnál keresetet indíthat. Ebben az esetben az európai fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem beadásának joghatásai fennmaradnak, ha a keresetlevelet az elutasító végzés kézbesítésétől számított harminc napon belül a jogosult a bírósághoz benyújtja. E határidő elmulasztása ellen nincs helye igazolásnak. Az európai fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem előterjesztésének, illetve kézbesítésének ugyanaz a hatálya, mint a keresetlevél beadásának, illetve kézbesítésének.

(3) * Az európai fizetési meghagyásos eljárás perré alakulása esetén a közjegyzői iratanyag megérkezését követően a bíróság intézkedik az Fmhtv. szerinti értesítés, felhívás, tájékoztatás és figyelmeztetés felperessel történő közlése iránt, azzal hogy a felhívás teljesítésére harminc napos határidőt kell meghatározni.

(4) Ha a rendelet szabályaiból más nem következik, a rendelet 20. cikk (2) bekezdésében meghatározott felülvizsgálatra a perújítás megengedhetőségének vizsgálatára vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.



2020. aug. 13. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Abszolút behajtható.


Hogy a gyakorlatban sikerül-e, az más kérdés. De jogilag teljes mértékben van rá lehetőség.

2020. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a cuccát megrongálod, ellopod, felgyújtod stb., és nem tehet panaszt, hiszen nem az övé...
2020. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

hát ... hidd el, vagyok annyira ideg, hogy szívesen "eljátszanék" vele, de azért ilyesmibe félnék bele menni


#1

oké, de és gyakorlati tapasztalatokról is van ismereted? mert oké, elviekben megy szépen, számla blokkolása kint stb, na de ez az elmélet ugye. van esetleg valami statisztika erről, hogy milyen sikerességűek a külföldi végrehajtások?

na meg a fő kérdés: nekem mennyit kell megelőlgeznem? mert ha százezres nagyságrendet, és aztán kiderül, h kidobott pénz, akkor persze nem biztos, h tanácsos meglépni.

2020. aug. 14. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyakorlati tapasztalat az, hogy ez ügyenként és helyzetenként változó; pont, mint a belföldi végrehajtásoknál.

Garancia semmire nincs sosem. Statisztikáról nem tudok, ezek saját tapasztalatok.


Hogy mennyit kell előlegezned, az is több mindentől függ, elsődlegesen a követelés nagyságától. Igen, lehet adott esetben százezres költség is, ha nagyon sok millióval tartoznak neked.


A végrehajtás elrendelésének itthon 1% a díja, plusz a végrehajtónak is kell költségelőleget fizetni, amit ő állapít meg.

Hogy az adott országban, ahol neked végrehajtást kell indítani, mik a szabályok, azt nem tudom, pláne, hogy azt sem tudom, melyik országról van szó.


Ugyanis az európai fizetési meghagyás végrehajtására már az adós lakhelye szerinti ország szabályai vonatkoznak. "Az európai fizetési meghagyás másolatát – ha szükséges, fordítással együtt – meg kell küldeni azon tagállam végrehajtó hatóságainak, ahol a végrehajtást foganatosítani kell. A végrehajtás azon tagállam nemzeti jogszabályai és eljárásai alapján történik, amelyben az európai fizetési meghagyást végrehajtják."

2020. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, látom, hogy Angliában van vállalkozása. Akkor ott indíthatod. Akkor érdemes lenne angol ügyvéddel felvenni a kapcsolatot.
2020. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi, na de hűha, ha angol ügyvéd, akkor ott eleve indulhatok egy fél millával sztem.

(ismereteim szerint,sok országban a közjegyző illetékes, és a magyar Igazságügyön keresztül kell bonyolítani, de Angliát nem ismerem ilyen szempontból).

eszmnéletlen h mennyire a csalóknak áll a világ, a frász enné meg az ilyet ... na persze pontosan tudja ő ezt, nem véletlen csinálta így. csak hát mégis bosszantó

2020. aug. 14. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van.
2020. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!