Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek a tartozását...

Ha valakinek a tartozását csak polgári peres úton lehet behajtani de az illetőnek nincsen állandó bejelentett lakcíme, akkor hogy találják meg?

Figyelt kérdés

Az a gondunk hogy egy bizonyos nem fizető illetőnek több százezres nagyságrendű tartozása lett felénk. Ami valszeg csak pp-es úton hajtható majd be. Ilyenkor hová megy az idézés hogy lehet egyáltalán megtalálni. Ja és az ilyen pénzes ügyek nem avulnak el egy idő után mert az nekünk nem lenne jó.

Köszi a válaszokat.



2012. dec. 18. 17:47
 1/5 Komplikato ***** válasza:
Egyszer beszéltem valakivel aki ilyesmi ügyben folyton "mozgásban van" és az alapján kb. sehogy.
2012. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem "találják" meg. Amilyen címet te prezentálsz, arra küldik az idézést.

Viszont először úgyis fizetési meghagyással kell próbálkozni a közjegyzőnél.

2012. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én láttam ilyen ember lakcímkártyáját és az volt címnek beleírva hogy Budapest.Még a rendőrök sem tudják kézbesíteni a bírságot.
2012. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez marha jó gondolom körözést nem lehet kérni.
2012. dec. 18. 18:25
 5/5 Komplikato ***** válasza:
Azt hallottam, hogy az adósság behajtó cégek 1 millió alatti összegnél max. 24 hónapig próbálkoznak, mert utána fix, hogy csak buknak rajta.
2012. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!