Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan bűncselekmény...

Létezik olyan bűncselekmény amit saját magam ellen tudok elkövetni?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti! Nem csinálom meg, csak érdekel!


Szóval egy ember el tud követni olyan bűncselekményt, aminek ő a gyanúsítottja és egyben a sértettje is? Vagy ilyen nem létezik?

Ha például valaki autóval belehajt a házába és feljelenti saját magát? Szimplán csak hülyének nézik és egy normál közlekedési bírságot kap?



2020. aug. 13. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%

"Létezik olyan bűncselekmény amit saját magam ellen tudok elkövetni?"

Igen, például ennek a kérdésnek a kiírása.

2020. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyazon ügyben nem lehetsz egyszerre sértett és elkövető is; más-más ügyekben lehetsz az, akkor is ha kapcsolódnak egymáshoz, pl. betörtetek valahová, majd a társad leszúr, akkor te elkövető vagy betörésben, de áldozat a fegyveres támadásban.
2020. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felvázolt esetben közveszély okozása miatt járnának el.


Ha létezne önbűncselekmény, akkor így nézne ki egy börtönbeli beszélgetés négy fő között:

-Ti miért kerültetek be?

-Mert megöltem a szomszéd nőt.

-Mert tetováltattam.

-Mert elestem a lépcsőn, és eltörtem a lábam.

-Mert sok édességet ettem, így nagyon elhíztam, cukorbeteg lettem, szívproblémáim vannak stb.

2020. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. pl, hatosag felrevezetese
2020. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát a garázdaság esetében, ha a saját tulajdonodban teszel kárt közterületen és olyan szinten, hogy megbotránkoztatást kelt, vagy arra alkalmas, akkor a garázdaság törvényi tényállását megvalósítod. Gyakorlati alapon te vagy a sértett, mert a te tulajdonodat érte sérelem, de jogilag meg a valódi sértett a közösség, a társadalom (az őket ért megbotránkoztatás miatt).
2020. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok:


Addig törtem a fejem, amíg rá nem jöttem a megoldásra! XD


Tegyük fel hogy bemegyek a rendőrégre, és beismerek egy olyan bűncselekményt amit nem én követtem el. Eljárás indul ellenem, amiben nyilvánvalóvá válik hogy nem én voltam. A törvényt betű szerint értelmezve, hamis vád büntettét követtem el saját magammal szemben!

2020. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
huh, de jó, akkor ez az égető probléma is megoldódott, mehetünk aludni, jó éjszakát!
2020. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
hamis vad nem iranyulhat sajat magad ellen, csak mas pontosan beazonosithato szemely ellen. ha magadat vadolod az hatosag felrevezetese .
2020. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!