Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nagy nyilvánosság...

Ha valaki nagy nyilvánosság előtt elmondja, hogy milyen bűncselekményt fog elkövetni, viszont valójában meg se teszi, akkor azért megbüntethetik?

Figyelt kérdés
Például betörés, lopás, hamis tanúzás, autóbaleset vagy becsületsértés.

2017. szept. 5. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok jogász,de úgy tudom,ez attól is függ ,milyen bűncselekményről volna szó.Van,aminek az előkészületét is büntetni rendeli a törvény-emberölés.Van ,aminél csak a megvalósult cselekményt büntetik.Ilyen a lopás,legalábbis kisebb értékben.

Ha tehát valaki azt MONDJA,hogy ő el fogja követni ezt és ezt:akkor az a kérdés,hogy komolyan készül-e rá,vagy csak mondja,hogy el fogja követni.

Hangsúlyozom,hogy ez csak az én legjobb ismereteim szerint van így,nem vagyok büntetőjogász.

2017. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!