Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyi bíróságtól lehet e...

Munkaügyi bíróságtól lehet e olyant kérni, hogy a munkaszerződést változtassa meg?

Figyelt kérdés
Munkáltató a munkaszerződés kezdő időpontját egy hónappal késve adta a dolgozónak, ezt a kezdő időpontot szeretné a bíróságon módosíttatni a hatályba lépését egy hónappal előbb re változtatni.Erre mennyi az esélyem?
2020. aug. 14. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha hiba történt, szólsz a munkáltatónak, és írtok újat.


Ha szándékos csalásról van szó, akkor lehet bírósághoz fordulni, de ilyenkor már maximum kártérítésre lehet számítani, hosszú munkaviszonya nem. Elvileg ilyenkor még próbaidő van, esélyesen nem vacakolnak egy olyan dolgozóval, aki "balhézik".

2020. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az igazság az ,hogy a munkaszerződésem írásban 2020 március 02. napjától kezdődik a munkaviszony, de valóságban már 2019 november 16. napjától munkaviszonyt láttam el, a béremet utalással meg kaptam ugyan, de nem a ledolgozott óráim alapján, mindig kevesebb összeget utaltak mint amennyi járt volna. Most arra gondolok, hogy az elmaradt munkabérem megtérülésére peres úron van csak esélyem, a munkáltató próbaidőn belül megszüntette a munkaviszonyomat. Ezt törvényesen tette. A NAV-nál elmondták Május hónapban voltam bejelentve, ott felvettek egy bejelentést amely a munkáltató elleni vizsgálatot fogja vizsgálni. A bérem utalásainak bizonyítékát is ott fogták. Milyen esélyem van a bírósági eljárásban? Mit kérhetek?
2020. aug. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!