Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Étterem tulajdonosa bezárt a...

Étterem tulajdonosa bezárt a wc-be. Ez büntetendő?

Figyelt kérdés
Úgy tudom büntetendő .Bementem egy étterembe ahol egy bolt is van szoktam is ott vásárolni.A wc nyitva volt így használni szerettem volna.A tulajdonos amíg bent tartózkodtam bezárta rám az ajtót. Majd amikor kiszabadultam közölte velem ez nem nyílvános wc. Eléggé megvislt a dolog, mert ha nem tudok kikiabálni az ablakon ki tudja meddig lettem volna ott bent

2020. aug. 14. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Tehát bementél egy privát területre engedély nélkül ... igen, ez büntetendő
2020. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az étterem mióta privát terület? Azt a wc-t az étterem és a bolt látogatói használják a bejárat mellett van
2020. aug. 14. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez személyi szabadság megsértése, ami súlyos bcs. A kérdés csak az, hogyan tudod majd bizonyítani.
2020. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
#1 Nehogy valaki a te logikádat követve leszúrjon, amikor jegy nélkül utazol a buszon.
2020. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott rogton rendort kellett volna hivni
2020. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha egy "légtérben" volt a bolttal/étteremmel és nem volt kiírva hogy "személyzeti" vagy hasonló, akkor a bíróságon nem fog helytállni az hogy "nem nyilvános wc" így te még csak bcs-t sem követtél el.


Ha pl egy folyosón volt messzebb akkor már valszeg megállja a helyét hogy nem nyilvános, azonban ő még mindig nagyobb bcs-t követett el mint te.


Bizonyítani viszont úgysem tudod ahogy feljebb említették. +ha mégis mondhatja hogy azt hitte üres.

2020. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Egy dolgot senki nem kérdezett meg a kérdés kiírójától: a tulajdonos tudta hogy bent vagy a vécében és szándékosan zárta be vagy csupán normál ügymenet szerint be szokta zárni - mivel nem nyilvános vécé - és te meg pont bent voltál?

Mert nem mindegy.

2020. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7es! Sajnos90 % hogy szándékosan zárt be .Onnan gondolom hogy amikor nagy nehezen kinyitotta az első mondata az volt hogy haha most majd nem megyek be többé mert ez nem nyílvános wc. Még jó hogy a férjem kint volt a bolt bejáratánál és tudtam neki kiabálni, mivel a wc közel van a bejárathoz.De még akkor is nehezen akarta kinyitni amikor a párom szólt neki .Amúgy nem személyzeti wc ez , és nem is szokták soha bezárni mert ugye az étterembe egész nap vannak.Én soha nem használtam még, csak most az egyszer muszáj volt bemennem
2020. aug. 15. 09:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehetne büntetni csak nagyon nehéz, alapból, kérdés, hogy mennyire bizonyítható (az étterem alkalmazottjai úgyis egymást védenék/mosnák...), kamerafelvételen egy ilyen nem tudom mennyire kivehető, eleve 72 óra után törlik, msárészt meg max annyi látszik h kinyitja és onnan mondhatja h véletlen volt. Max a párod tudna tanúskodni melletted, gondolom vendégek nem nagyon figyeltek erre.

Esetleg az lehetett, hogy - ahogy írod h a bejárat mellett van a WC - hogy nem vásároltál vagy fogyasztottál semmit, csak szimplán besurrantál kapásból a mosdóba, és ugye ezeket a vendéglátóhelyi mosdókat akkor "illik" használni, ha előtte fogyasztott valamit az ember. Talán ez lehetett a baja (főleg ha már sokadjára látott ilyet). De természetesen akkor sem ez a megoldás, nem azért írtam hogy védjem, ne értsd félre.

Megírnád esetleg, hogy melyik ez az étterem, és hol van ez? (privátban is jöhet. Kíváncsi vagyok az értékelésükre...)

2020. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értem hogyan történhetett ilyen? Elég gáz, hogy annak ellenére, hogy megkérdezted használhatod-e a mosdót, bezártak! Felháborító!
2020. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!