Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kb. 10 éve nincs érvényes...

Kb. 10 éve nincs érvényes Tb-m. Mit kell tudnom a rendezéséről?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem is vettem igénybe az elmúlt 10 évben egészségügyi szolgáltatást, bár tudom, ez náluk nem számít. Most elégeltem meg a trógerségemet, és bemennék elintézni. A tartozást hány évre visszamenőleg kell fizetnem? Kell majd valami büntetést fizetnem? Milyen dumával állhatnék elő, hogy legalább a büntetés elkerülhető legyen? Ők pontosan tudják, hogy hány éve nem érvényes a tb-m, vagy csak pár évre visszamenőleg látják?


Bocsi a sok kérdésért, olvasgattam a témáról, de jobban örülnék személyes tapasztalatoknak.



2020. aug. 17. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, hogy olyan egészséges voltál, hogy be semkellett menned orvoshoz. Se tüdőszrés, se vérvétel, se munkaügyi vizsgálat, se nátha.


Jó hír, hogy csak 5 évet kell visszamenőleg kifizetned

2020. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz részletfizetést
2020. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első, nem értem a gúnyos hangnemet tőled. Nem vagyok beteges típus,egy nyavalyás náthával - amin max. évi 1 alkalommal esem át- sosem mennék orvoshoz. Évek óta nincs bejelentett munkám, de ebbe ne menjünk most bele. A lényeg mos a Tb ügyintézés.
2020. aug. 17. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A régi tartozásod behajthatják. Most viszont új lappal indulhatsz, ha júliustól fizeted és nem lesz elmaradásod, akkor biztosítva leszel.
2020. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, akkor ez az új lappal indulok téma hogy értendő, ha mindenképpen behajtják a tartozást?
2020. aug. 17. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy most más számlaszámra kell utalni júliustól. Az eddig felhalmozott tartozásod megmarad éa behajtható, ha be tudják vagy el is évülhet. Viszont júliustól legyen fizetve és akkor biztosítva leszel, ha jövő januártól 6 havi elmaradásod lesz, tehát júlistól nem fizetsz, akkor érvénytelen lesz a tajszámod és nem látnak el, csak, ha kifizeted az ellátást.
2020. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6 Á, értem, és köszönöm a felhomályosítást. Az új rendszerről még nem hallottam, de akkor a legjobbkor jutott eszembe, hogy fizetni kéne.
2020. aug. 18. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!