Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyar államkincstár mért a...

A magyar államkincstár mért a gondnokomnak utalja a pénzt,illetve nagyot hibázott az Államkincstár , ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van gondnokom , Ingó és ingatlan vagyonnal kapcsolatos rendelkezési jog ügycsoportra vagyok korlátozva, azaz a nagy pénz kezelésére ,Társadalombiztosítási, szociális és munkanélküli ellátás igénylése, illetve az azzal, valamint a munkaviszonyból és munkaviszony jellegű jogviszonyból származó, annak 100%-át meghaladó jövedelemmel való rendelkezés,ügycsoportra nem vagyok lekorlátozva, akkor a kicsit kezelhetem. Az Államkincstár meg félre nézte a határozatot , és a gondnokomnak utal minden pénzt , és mintha én nem lennék. A gondnokom meg kevés pénzt adott , és nem szeretné oda adni a többit , és nincs pénzem , és éhezek , mit csináljak? Léccives segitsetek .

2020. aug. 19. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szükségleteteidről a gondnokodnak maximálisan gondoskodnia kell. Menj be az illetékes gyámhivatalba első körben a határozatoddal, és vázold a problémát. Ők meg tudják mondani, hogy miért így van, illetve fel hívhatják figyelmét a gondnoknak a kötelességeire.

A kicsi nem tudom, hogy nálad mit takar. A kicsi fedheti azt az összeget is, amit a gondnokod részedre átad.

2020. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van olyasmi bevételed hogy "nagy pénz" akkor abból elsődlegesen a fennmaradásodat kell fedezni és utána mehet az adósságod törlesztésére a többi pénz. Tehát olyan eset nincs, hogy neked éhezned kelljen.

Olyan van, hogy ami pénz a gondnokod szerint fedezné az élelmiszereid és egyéb szükségleteid költségét, az nem volt neked elég, mert elköltötted másra - vagy éppen úgy nem tudtál vele jól gazdálkodni, mint ahogyan az adósságodat összehoztad.

A gondnokoddal beszélj, mert az alapvető szükségleteidet fedezni kell! Ha pedig szerinted az államkincstár hibázott - gyakran előfordul - akkor velük kell ezt tisztáznod. Írj email-t, beszélj velük telefonon!

2020. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2/anonim.Én nem úgy éhezek, h nem eszek , hanem , h éhes maradok. Illetve felteszek egy példát , mondjuk neked is van gondnokod és keresel a munkáltatónál mondjuk 500000 ft -ot, és abból az egészet a gondnokodnak küldi, tegyük fel , kapsz 300000 ft - ot , h örülnél neki. Igy történt teljesen nálam is , csak sokkal kevesebb összegbe. És akkor gondolkozz el azon , h nekem rakod itt a hülye, semmirekellő dumádat,inkább ásd el magad. De kivánom , h nyomorodj meg!
2020. aug. 19. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért süt belőled kedves kérdező a jóindulat, és a szeretet. A 2-es normális hangnemben fejezte ki a véleményét.

Jogilag le van szabályozva, hogy miért a gondnokod kezeli a pénzedet, és mennyit kell abból neked átadni, a többit a te nevedre gyűjti, amit szükség esetén a veled kapcsolatos nagyobb kiadásokra kell fordítani. Ez lehet egy műfogsor elkészítése, vagy hosszú távon otthoni elhelyezés finanszírozása, csak példaként.

Mindenképpen keresd fel a gyámhivatalt.

2020. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!