Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi esetre mennyire...

Csicsky kérdése:

Az alábbi esetre mennyire vonatkoznak a szerzői jogok?

Figyelt kérdés

Körmendi Három nővér című paródiája annyira megragadott, hogy én is írtam egy paródiaváltozatot, melyben a következő mondat szerepel:

„Hölgyeim, én nem akarok dicsekedni, de én is jártam a Baszmannaja utcában!”

Ez a mondatot Körmendi adta Tuzenbach szájába (Csehovnál nincs jelen) és az általam írt változatban is szerepel, de ezen kívül semmi más, ami Körmenditől származna, csak ez az egy mondat. Az elején van egy-két Csehovtól átvett mondat mintegy felvezetésként (de ez Körmendi paródiájában is így van), de a többi már saját. Most akkor jelenthet valami problémát ez az egy átvett mondat? Ugyanis ezt nem tudtam elkerülni, mert ez egy kulcsfontosságú mondat az én változatomban is.



2020. aug. 24. 01:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez intertextualitás, nem sért szerzői jogot.

Egyébként paródiánál szinte lehetetlen sérteni.

2020. aug. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz!
2020. aug. 24. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!