Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A területalapú támogatás...

A területalapú támogatás összegének benne kell lennie a földbérleti díjban?

Figyelt kérdés
Tehát, ha nekem van mondjuk 2 ha szántőföldem, amit bérbe szeretnék kiadni valakinek, akkor az arra felvehető területalapú támogatás összegét - amennyiben a földet bérlő személy felveszi rá helyettem ezt a támogatást, akkor azt az összeget tartalmaznia kell a bérleti díj összegének amit nekem fizet, vagy hogyan is van ez? Egyáltalán mi alapján számítódik ki a bérleti díj összege?

2020. aug. 24. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, semmi köze hozzá.

A területalapú támogatás azt illeti meg aki megműveli a földet, ahhoz ad segítséget. A bérleti díj az szimplán a bérlő és bérbe adó közötti egyezség kérdése.

A bérleti díj nem számítódik, abban megegyeznek. Egy olyan összeg amennyiért a tulajdonosnak megéri bérbe adni - a bérlőnek meg megéri bérbe venni. Az egyik helyen akár tízszer annyi is lehet, mint a másikon, ugyanakkora terület bérleti díja, és ha abban egyeznek meg akkor megtehetik, hogy egy alacsonyabb összegben egyeznek meg és mellé még a tulajé marad a területalapú támogatás is. Ez csakis kettejükön áll.

2020. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!