Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet megnézni, hogy ki...

Hol lehet megnézni, hogy ki mekkora területalapú támogatást kap a földjére?

Figyelt kérdés
Létezik erre valamilyen nyilvánosan elérhető adatbázis?

2016. nov. 16. 02:29
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

[link]


Olvasgassál

2016. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a kérdező nem általánosságban értette, hanem úgy, hogy meg tudja-e nézni: Kovács Pista bácsi hány ft-ot kap a földjére?
2016. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Ezek nem nyilvános adatok, az a Pista bácsi magánügye, hogy ő a saját földje után mennyire jogosult, és ismét csak magánügy, hogy egyáltalán igénybe veszi-e, vagy mivel nem műveli a földjét, nem is igényli meg a támogatást.


A támogatások egyébként is bizonyos feltételek megléte esetén járnak, ill. akkor, ha a kifizetéshez kötött feltételek teljesítését vállalja a Pista bácsi. Csak úgy, azért mert a Pista bácsinak van valamekkora földje, ezen az alapon nem fog az állam hozzávágni külön támogatást. Azokat minden esetben feltételhez köti, ...


Erre mondják: ne dúrkálj más zsebében!

2016. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Konkrétan értettem a kérdést. Bocsi, nem akarok más zsebében kotorászni, de érdekelne (csak kíváncsiságból, semmilyen más szándékból), hogy pl. itt, a Dunántúlon, a környéken a nagyobb birtokosok mennyi pénzt kapnak az EU-tól. A földalapú támogatást szerintem ui. az EU adja döntően, nem pedig Mo. Amúgy meg egy magánszemély, aki EU-s lóvét kap pl. egy vállalkozásra, ugyanúgy szerepel a neten, kereshető formában, pl. itt: [link]

Akkor miért is kell különbséget tenni? Jó, nem mondom, hogy a 0,5 ha-os földet megművelőkre legyen ilyen. De ha valakinek jóval nagyobb földje van, akkor a lóvé összege már akkora, ami közérdek is lehet szerintem.

Amúgy más EU-s vagy hazai mezőgazdasági támogatásokra tudtok adatbázist (személyre szólóan, földméret szerint)? Egyszer régen láttam ilyet a neten, de már nem emlékszem, hol.

2016. nov. 17. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezek nem nyilvános adatok"


De még mennyire hogy azok! De milyen magabiztosan állítja a hülyeséget. Félelmetes.

2016. dec. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
akkor hol lehet megnézni 5/5 ?
2017. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Itt tudjátok ellenőrizni az ismerőseiteket. :)


[link]

2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!