Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az efféle információszivárogta...

Az efféle információszivárogtatást tilt törvény Magyarországon? Ha igen melyik?

Figyelt kérdés

Pl egy bolt telefonos alkalmazását kibontom hogy lássam az összes stringjeit (szövegeit), és észreveszem hogy van beidőzítve november elejére egy reklám miszerint a Black friday November 7-én lesz.


Erre én kiírom a facebookra hogy 99,99% hogy xy bolt black friday-je November 7-én lesz.


Követtem el törvényt? Ha a szivárogtatással nem, akkor rámhúzhatják hogy "üzletrontás" mert hamarabb elmondtam mint ők akarták?


2020. aug. 26. 02:55
 1/4 A kérdező kommentje:

"Követtem el törvényt" xD

"Szegtem meg törvényt?" akartam de az lett, kell az a kávé :)

2020. aug. 26. 02:56
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Mi van akkor ha frissül az alkalmazás és más időpontot találnak ki?


Amugy törvényteken amit csinálsz és gondolom az így megszerzett információ közzététele is törvényellenes.

2020. aug. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Általában a végfelhasználói szerződésben kikötik, hogy nem vizsgálhatod át a programot, mert az nem a te tulajdonod, hanem csak használati jogot vettél meg rá.
2020. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát ez csupán ÁSZF szegés lenne?

Az még szabálysértési szint sem.

2020. aug. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!