Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » TeamSpeak3-on adminként...

TeamSpeak3-on adminként módosítás után feljelentés?

Figyelt kérdés

TeamSpeak3-on (beszélgetőprogram) egy szerveren admin jogot kaptam, valószínűleg véletlen. A szerver nevét, illetve a logóját és üdvözlő üzenetét módosítottam egy saját reklámra.

Nagyjából 10 perc visszaállítani. Mégis most a tulajdonosa (akinek nagy cége van) feljelentéssel fenyeget. kb 30 000 Ft-ot kért azért, hogy ne jelentsen fel, "mert neki ez olyan sok munka volt megjavítani".


A szerveren Ő adott adminisztrátori jogot, Ő állította be a jogot hogy mindent tudjon kezelni.

A szerveren megadható név és jelszó az adminisztrátori fiókhoz ami nem jogosultság hanem fiók. Ő ezt nem tette, hanem jogosultsággal oldotta meg.


Most a BTK 2012/C Tiltott adatszerzés és az információs rendszer elleni bűncselekmények 423§-ra hivatkozik.

[link]

Viszont én nem jogosulatlanul módosítottam a dolgokat és nem a védőintézkedés (ami nem is volt) megkerülésével.

Ráadásul a szerveren voltak kb 5-en (máskor sem túl nagy a játékosszám).


Szerintetek kezdhet bármit vele, vagy elhajtják a rendőrségen, hogy az Ő hibája volt?



2020. aug. 28. 12:24
A kérdező szavazást indított:
Feljelenthet, és büntetés is jár érte
Feljelenthet
Feljelenthet, de ejteni fogják
Nem jelenthet fel
Le akart húzni a majdnem 30.000 Ft-ot díjjal és ezért őt lehetne perelni.
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

A probléma az hogy ehhez oké hogy mi értünk de a rendőrség és bíróság nem.

Ha feljelent lehet megbüntetnek ha nem véded meg kellően magad.


Neked kell majd előadnod a rendőrségen-bíróságon hogy működik a TS3 és hogy te ezért a fent megnevezett bűncselekményt nem követted el, jogot adott neked.


Amúgy 99,99% hogy nem fog feljelenteni, neki többe kerülne mint 30.000 eleve.

2020. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen azt sejtem, hogy nem értenek hozzá. Bizonyítani egyszerűen tudom.

Többek közt saját szerverem van amin van egy tulajdonos rang ami kb semmit sem tud csinálni, és van egy név/jelszó alapú belépős admin fiók.


A kérdés inkább az, hogy a leírtak alapján tudnak büntetni? Vagy szimplán szemétség volt belepiszkálni de az Ő felelőssége?

2020. aug. 28. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Szemétség volt belepiszkálni. De az ő hibája is, mert ő adott neked lehetőséget arra, hogy megváltoztasd a dolgot.
2020. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom tudom, utólag belátom. Ő adott lehetőséget, utána rinyál...
2020. aug. 28. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha tévesen utalnak a számládra, te pedig elköltöd, nem akarod visszatéríteni, akkor az ugyanúgy büntetést von maga után. Te visszaélésre használtad a véletlenül megkapott jogot.
2020. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

De a kérdező szerintem nem okozott nagy kárt azzal a változtatásokkal, amiket csinált.

Viszont a pénz elköltése az nagyobb kárnak számít.

2020. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem okoztam kárt, átírtam a szerver nevét, képét, és üdvözlő üzenetét. De nem látta max 3-4 ember.
2020. aug. 29. 12:45
 8/8 A kérdező kommentje:
10p visszaírni
2020. aug. 29. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!