Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Komolyabb anyagi kárral járó...

Komolyabb anyagi kárral járó közlekedés konfliktus elszenvedője voltam, érdemes feljelentést tennem?

Figyelt kérdés
tegnap Siófokon a Tesco parkolóban épp álltam ki a parkolóhelyről balra tolatva, ebben a pillanatban a hátrébb lévő parkolóhelyről kitolató barom izomból belém tolatott, és még ő üvöltött, hogy mi a f***t csináltam, nézzem meg mit műveltem. Az ő bal hátsó lámpája alatt egy nagyon kis horpadás, az én kocsimon nem látszott külsérelmi nyom. Később vettem észre, hogy a tolatóradarom és jobb hátsó lámpáim nem működnek. Ez most nagyon nem hiányzott, érdemes lenne feljelentést tennem? Mekkora eséllyel találják meg a vétkest? Amikor én kezdtem manőverezni, ő sehol sem volt, hanem hirtelen tolatott ki.

2020. aug. 20. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ott a helyszínen mi történt? Miért jöttetek el megegyezés vagy rendőrségi intézkedés nélkül?


Utólag már nagyon nehéz lesz bármit bizonyítani úgy, hogy mindketten egy szó nélkül elhagytátok a helyszínt.

2020. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

És ki ellen teszel? Ismeretlen tettes? Helyszíni adatok (fotók) nélkül?


Egyébként közös a felelősség, amit jó sok pénzért állapítanának majd meg. Tipikus eset erre a parkolóból való kiállás. Azon felül, ha azonnal mindent úgy hagytok, rendőrt, helyszínelőt hívtok, mindenki együttműködő, akkor is olyan tizedmásodperceken és egyéb apró körülményeken múlik, ami bizonyíthatatlan. Tehát nagy eséllyel az 50-50% jön ki.

2020. aug. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!