Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5000 Ft-ért lehet feljelentést...

5000 Ft-ért lehet feljelentést tenni, ha átvertek Jófogáson?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentést ingyen is lehet tenni
2020. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem küldte el a terméket, megkeresésemre utalás óta nem válaszol!
2020. aug. 28. 16:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki akar 4000 Ft-os utánvétes postát fizetni, eddig soha nem volt probléma. Ha meg a másik oldalt nézzük, akkor az eladó meg úgy van, hogy aki utal előre, annak adja el. És "ne küldj semmit, amíg nem utalta el az árát". Eddig semmi probléma nem volt,csak becsületes eladókkal találkoztam mindenhol.
2020. aug. 28. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem mindenki ilyen, de azért van, aki erre utazik. Nem volt gyanúsan olcsó?
2020. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A bankkal nem tudod elintézni, hogy visszavonják az utalást? Ha jól rémlik van erre lehetőség.
2020. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Feljelentést tehetsz, bár kétlem hogy a rendőrség foglalkozna ennyi pénzzel.
2020. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Lehet, és kell is. Bár 50e Ft alatt nem bűncselekmény, de ha ezt bármilyen összeggel követi is el, de többször, az már üzletszerűen elkövetett minősítést kap, és az már bűncselekmény. A pénzedre igaz ekkor is keresztet vethetsz, mert egy büntetőeljárás nem kötelezi az elkövetőt az összeg visszaadására. Azt csak peres úton kaphatod vissza évek alatt, amit ugye te előlegezel meg, de legalább fogynak a p@tkányok.
2020. aug. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Jófogásról csak személyes átvétellel, vagy utánvéttel.

Vateráról lehet előre utalással is, a megfelelő pozitív értékkel bíró felhasználóktól. Nekem ott 300 adás-vételem lezajlott probléma nélkül. eladóként és vevőként is egyaránt. Feljelenteni meg bárkit lehet. Ha tudod bizonytani az utalást és azt is hogy nem ért oda a cucc. Ő majd azt mondja feladta sima postával és ennyi.... Vagy utaltad az ajánlott, tértivevényes postaköltséget is?

2020. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta, benne van a postaköltség is! Küldjek címet!
2020. aug. 29. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet feljelentést tenni és ajánlott is. Ilyenkor a bankod visszatéríti a veszteséged. Erről nem hallottál? Jelentsd be a banknál.

Egyszer egy ilyen csaló egy könyves oldalon többünktől kicsalt így 3-5000 forintokat. Létrehoztunk egy fórumot és közösen tettünk feljelentést. Kapott 2 év börtönt és ki kell fizetnie a kárunkat plusz még pénzbüntetést is kap.

Amúgy nem 4000 forint az utánvétkezelés. Általában plusz 4-500 forint az eredeti költségre. Éppen ma adtam fel egy csomagot utánvéttel Foxpostnál 1900 forint volt.

Én sokszor adok el dolgokat és bevallom, én is csak előre utalás esetén adok fel dolgokat, vagy személyesen. Nagyon ritkán adok fel utánvéttel, mert többször nem vették át a terméket és én buktam a költséget. Ma azért adtam fel így, mert már nagyon szerettem volna megszabadulni a régen árult termékemtől.

2020. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!