Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam a jofogáson egy...

Eladtam a jofogáson egy videókártyát(50.000). Nálam tökéletesen működött. De aki megvette annál az a problémája hogy nem ad képet. És vissza akarja kérni a pénzét. Engem törvény kötelezhet e arra hogy visszadjam neki? Vagy fel tud e jelenteni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Magánszemélyként nem vagy köteles visszavenni. Természetesen feljelenthet, hogy rossz kártyát adtál el neki. Több mint való lezáródik az ügy, még mielőtt bíróságra kerülne, mert nem fogja tudni egyiketek sem bizonyítani az álláspontját...


Be kell vizsgáltatni a kártyát, hogy mi a baja. Annak alapján lehet továbbmenni pereskedni.


Nekem is volt már ilyen problémám. Tápegységet adtam el (10e Ft-ért) és egy 200e-es videókártyát akart a nem normális meghajtani vele. Amire ugye kellett volna +8pines tápellátás, ami a tápegységen nem volt. És utána csodálkozott hogy lekapcsol a gép.


Itt a vevő volt a hibás, hogy nem olvasta el a leírást, amibe feltüntettem, hogy nincs rajta +8pines csatlakozó. Miután leírtam neki a problémát, többet nem hallottam felőle, pedig ő is jogászokkal meg feljelentéssel fenyegetőzött.


Persze az már más kérdés, hogy te esetleg alapból sz@r videókártyát adtál el neki.

2020. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Simán lehet, hogy szállításkor sérült meg. Ha a csomagon volt erre utaló jel, például szakadás, horpadás, akkor azt a vevőnek jeleznie kellett volna a futár felé. Ha megtette volna, a felelősség a futárszolgálaté, ha nem tette, akkor a vevőé. A te felelősséged, ha nem megfelelően csomagoltad be, például mozoghagott a dobozban és emiatt baja lett. De ezt utólag bizonyítani nem lehet, hacsak nem videózta le ahogy kibontja. De az is lehet, hogy a gép a rossz amibe beletette, csak egyszerűbb az új hardverre fogni, mint alaposan megvizsgálni a hiba okát.
2020. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
#2 vagyok. Nekem is volt olyan hibám, hogy a 3. HDD-re nem tudtam felírni a boot sectort. Mondhattam volna, hogy a HDD a hibás, nem is ok nélkül, de egy alapos vizsgálat során kiderült, hogy az alaplap a ludas, csak az első két eszközre hajlandó ezt megtenni, az utána következő minden eszközön a művelet sikertelen.
2020. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
A vevő a pénzéért árut kapott - innentől nem rendőrségi ügy.
2020. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
#4: hanem milyen ügy ha egy nem működő árut kapott? Ha hirdetek egy iphonet, te megveszed és elpostázok neked egy babatelefont akkor nincs probléma mert kaptál árut?
2020. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Kerdezd meg, hogy melyik kimenettel probalja. Lehet, hogy te vegig DVI-vel hasznaltad, ami hibatlan, o meg DP-n probalja, ami mar nalad is hibas volt, csak nem vetted eszre.
2020. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen az a videokártya, ami 50K-t ér használtan, már garancia nélkül?
2020. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Na, mi lett a történet vége? Bevizsgáltátok a kártyát, hogy volt-e valami baja?
2020. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!