Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatáshoz milyen...

Névváltoztatáshoz milyen papírokat kell csatolni?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy a kitöltött kérelem, meg gondolom az születési anyakönyvi kivonat másolata, de más kell még? Kerestem az önkormányzat oldalán, de ezt a részt nem találtam meg. Aki már adott be ilyet, mit kértek még? Csak hogy minden elsőre meglegyen és hamar elbírálják, mert a diplomát már nem ezen a néven szeretném nyáron átvenni. Egyébként 20+ éves vagyok és csak a vezetéknevemtől válnék meg, amivel már születésem óta gondom van. Szeretnék egy egyszerűt, amiből sok van, és amiből senki se tudná, kinek a kije lehetek. Mert a szülővárosomban is rögtön elutasítanak a munkahelyről, ha a vezetéknevem meghallják, mert biztos ennek a rokona és ez nekik nem kell.

Bocsánat, ha már volt ilyen kérdés, de nem akkor találtam meg, csak házasságra vonatkozókra leltem, az meg más.



2020. aug. 29. 05:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2020. aug. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Névváltoztatás elbírálása 1-2 hónap. Mert el kell küldeniük a feletteseknek Budapestre.

Pontos információért hívd fel az anyakönyvvezetőt ahová majd bemész beadni a a kérelmet.

2020. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már be lett adva. Vittem másolatokat, de egyiket se kérte el, volt nála egy könyv az összes anyakönyvi kivonattal, az alapján megírta. Csak a személyit nézte meg. De amúgy meg emlékezett is rám, mert 25 éve még ő csinálta az anyakönyvemet.
2020. szept. 5. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!