Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A maszkhasználatra vonatkozó...

A maszkhasználatra vonatkozó fővárosi rendelet és annak megszegése jogilag pontosan minek számít? semminek, ez csak egy jótanács?

Figyelt kérdés
Kérem olyasvalakik válaszoljanak, akik értenek is a joghoz. Én abban a hitben éltem, hogy a rendelet megszegése valami szabálysértésnek számít, amit adott esetben be lehet jelenteni és büntetés jár érte, csak éppen senki nem teszi, és naponta több millió szabálysértés történik valójában. De most a BKV nekem egy nagyon homályos választ adott, amiből olyasmit sejtek, hogy talán nincs is semmi szankció, és gyakorlatilag a rendelet csak egy jótanácsot fogalmaz meg. Hogy vannez?

2020. aug. 30. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fővárosi rendeletről van szó, hanem kormányrendelet teszi kötelezővé a maszkhasználatot minden közösségi közlekedési járaton. Ha valaki nem használ semmit, kizárható az utazásból. Csak szólni kell a sofőrnek.
2020. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezt én értem, de jogilag minek számít, mert senki nem szól, és senkit nem zárnak ki


egy gyorshajtás például nem tudom, de gondolom szabálysértésnek számít, ami egy jogi kategória, és rendőrnek például kötelező intézkednie és meg van szabva hogy milyen határok között milyen büntetés jár


ere nincsen semmi ilyen?

2020. aug. 30. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, szabálysértésnek minősül. Szerintem is pénzbírsággal kellene büntetni, de kétlem, hogy ezzel sok eredményt el lehetne érni. De gondolj bele, mindenki a tokáján tartaná a maszkot, aki szabálytalankodni akar, ha jön a maszkellenőr, mindenki felveszi, és senki nem lesz megbüntetve, viszont a kormány veszít a népszerűségéből.


Az lenne az első, hogy a politikusok példát mutatnak, Orbán csak maszkban mutatkozik, és nem mennek a dögök az Adriára, hanem egyszer az életben önmérsékletet gyakorolnak, és a seggükön ülnek otthon, ahogy az állampolgárok 70%-a.

2020. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de azt kérném csak az válaszoljon, aki nem csak gondolja, hanem tudja is
2020. aug. 30. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!