Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Általános Adatvédelmi...

Az Általános Adatvédelmi Rendelet vonatkozik az iskolákra is? Van itt jogász vagy hozzáértő aki tisztában van vele, hogy egy iskola kiadhatja-e az adataimat másoknak? Pl. e-mail cím. Esetleg a témában közérthetően megfogalmazott szöveghez link?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 21:16
 1/4 anonim válasza:
Nálunk még a Diákönkormányzatnak sem adtak ki e-mail címeket az adatvédelemre hivatkozva, szóval jó eséllyel vonatkozik ez az iskolákra is. De logikus is, miért ne vonatkozna az adatvédelem egy iskolára?
2020. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát azért kérdezem mert az iskola ahova beiratkoztam azzal kezdte, hogy az összes tanulónak elküldte az összes tanuló email címét. Amit én nehezményeztem feléjük de persze nekik állt feljebb miszerint itt ez a szokás.
2020. aug. 6. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen vonatkozik rájuk is, és nem adhatják ki az adatokat.
2020. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha ennyire véded az e-mail címed, miért nem adtál meg egy újat? Létrehozhattál volna egy újat csak erre a célra.

Jó bátor vagy, hogy merted ezt jelezni. Nem félsz, hogy szívatni fognak?

2020. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!