Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban születtem, de...

Németországban születtem, de Magyarországon nőttem fel. Ált Isk 3.-as koromig magyar-német állampolgár volt bejegyezve a papírjaimra ami egyszer csak simán magyarra változott. Hogy tudom igényelni ezt vissza? Ha tudom egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mit kell tennem hozzá?
2020. szept. 4. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Meghaltak a szüleid, hogy nem tudod megkérdezni őket?
2020. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Valamelyik szülőd német állampolgár (is)? Akkor simán igényelheted bármikor. Ha nem, akkor valszeg te se vagy, attól nem leszel állampolgár, hogy ott születsz. Ez csak néhány országban van másként, és jellemzően nem Európában.
2020. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A születési anyakönyvi kivonatodat kellene elővenni / újra kikérni.
2020. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kettős állampolgárság. Ezért van csak egy beírva. De ha jogosult vagy rá, akkor a követségen kérhetsz német útlevelet is.
2020. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy másik ország állampolgára is vagy, az senkire sem tartozik, én a magyar papirokra mindig csak m. államp. írok, ha pedig egy másik ország állampolgáraként töltök ki valamit, ott az illető ország állampolgárságát tüntetem fel. (kettős államp. vagyok)
2020. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!