Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külfüldről hazajöttek mit tud...

Külfüldről hazajöttek mit tud csinálni, ha nem tudják otthon letölteni a házi karantént,? Hol tudják letölteni?Vagy kivárni az egy hetet, amíg a tesztek elkészülnek?

Figyelt kérdés
Az előző karanténos időszakban tudom, hogy volt valahol pesten nekik szállás.... ha pl.beteg idősédesanyjával lakott vagy olyan emberekkel, akik nem tudtak 2 hetet hiányozni oktatási intézményből/ munkahelyről. De persze pontos címet vagy bármit nem kérdezett, az ismerős, akinek a kollégái ilyenben voltak...

2020. szept. 5. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt ott kell megkérdezni a hazajövetel határátkelőjénél ahol a karanténról döntenek.

Ha tudod hol jössz haza (reptér, határátkelőhely), akkor előre ott kell érdeklődni a pontos menet iránt. Lehet hogy annyit mondanak: oldd meg!

Vagy keress olyanokat akik mostanában jöttek haza és karanténba kerültek, hogy nekik mit mondanak!

Amúgy hogy jön az össze hogy haza tud valaki jönni, de nincs hová mennie karanténba? Sátrazni akart volna amikor hazajött?

2020. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy érti a kérdező, hogy a két teszt közötti időszakot hol kell eltölteni? Ha az első negatív, lehet a családdal az illető? Vagy valahol máshol kell megvárni, hogy a második tiszt is negatív legyen?

A két teszt között karanténban kell lenni, ha az első negatív?

Ezek nekem is kérdések.

2020. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nem volt elég egyértelmű a magyarázat, bocsánat.

Szóval van lakása/háza, de ahogy leírtam akikkel együtt él nem tudják megoldani,h két hetet távol legyenek a munkahelytől vagy oktatási intézménYtől, emiatt a 2 hetes karantént máshol szeretné megoldani és nem otthon.


Kedves 2!

A két teszt között is otthon kell maradni. :(

NYáron volt a sárga országok esetében,h első negatív után kimehettél, de a másodikat is kötelező volt elvégeztetni.


Mondjuk most jött be az új szabály, hogy az elsőt már elvégeztetheted kint bizonyos szabályok esetében és lehet csak a 2-at itthon. Így spórolsz az idővel, pár napig kevesebb karantén.

2020. szept. 6. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!