Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaadóm, mert még dolgozom...

A munkaadóm, mert még dolgozom, rendszeresen hónapokkal is elmarad a bérfizetésel. Azt mondja nincsen pénz a cégnek. Na ezért fontolgatom a felmondásomat. Egyébként nyugdíjas vagyonőr vagyok. Ne ilyen esetre mit ír a törvény?

Figyelt kérdés
Felmondtam már mert hónapokkal elvan maradva a cég a fizetés kifizetéssel. Végül is az Ö hibájából mondtam fel. Kérhetek e elmaradt bér kifizetését a cégtől a bíróságon?
2020. szept. 5. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Már kérdezted korábban is. Ha akkor nem tudtak neked válaszolni - fél nappal ezelőtt - akkor most sem fognak. A múltkor megadtam neked azt a linket ahol munkaügyi jogi kérdésekben segítséget kaphatsz, őket keresd fel!

[link]

2020. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen Munkaügyi szakügyvédnél van az ügy, aki képvisel a perben, szerinte kb két év mire döntést fog hozni a bíróság, az új eljárásjogból eredően, meg rengeteg a munkaügyi per, ami akadálya a gyors eljárásnak. De kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ügyvédem azt mondta nekünk dolgozik az idő, a per megnyerésre a bizonyítékok birtokában 98%-esélyt adott.
2020. szept. 5. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor tarts ki!
2020. szept. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Elég idióta vagy, ha ingyen dolgozol. Így minek fizetne ki?
2020. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem javaslatára azonnali hatállyal felmondtam, mert a munkaadóm okozta felmondásomért kártérítést fog fizetni a peres eljárásban. A munkaadó a legjobban tenné ha felkeresné, és a peren kívüli egyezségre törekedne. De mert már bírósági szakban van az ügy ez esetben a költségekre is figyelemmel kell lenni a peren kívüli egyezségben, amit még mindig jobb, ha azt a költséget is kifizeti a munkaadó, a munkavállalójának, mint az elhúzódó pert megvárni, a késedelmi kamatot is érdemes ilyenkor figyelembe venni. Mondta az Ügyvéd úr.
2020. szept. 6. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem mentem perre. Elég volt panaszt tennem a munkaügyi felügyelőségen. Kifizettek mindent a felügyelőség ellenőrzését követő napon. Az összes dolgozót. Nekünk kb. 6 hónapig szórakoztak a bér ki nem fizetésével. Ott is az volt a szöveg, hogy nincs lóvé. :)
2020. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!