Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet városban méheket tartani?

Lehet városban méheket tartani?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Pl. Visegrád úgy néz ki mint egy falu, mégis város az 1800 lakosával. Miért ne tarthatnál az udvarodon méheket?
2020. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szomszédaidat kérdezd meg először is hogy mitszólnának hozzá.

Aztán az önkormányzatot.

De ha a szomszédoknak nemtetszik a dolog jobb ha felhagyol vele mert örök veszekedés és balhé lesz miattuk.

2020. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Engedély kell hozzá úgy tudom. Illetve nappal nem engedheted ki őket, és szállítani is csak este lehet.
2020. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Városon belül is nem is lehet ki engedni. Külön kijelölt helyre kell éjszaka szállítani a méheket, ahol ki lehet engedni őket, hogy tegyék a dolgukat.
2020. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Meg vannak hozzá a törvények. Mennyire kell a telekhatártól lerakni, merre áll a röpnyílás, telek határhoz közel van 2 méteres kerítés. A jogszabályok betartásával simán. Ismerősöm 100 családot tart egy kertvárosi telken. Szomszédok nem örülnek, de az önkormányzat csak annyit mond, próbálja máshol tartani őket a békesség kedvéért.
2020. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak olyanról hallottam hogy üdülőövezetben nem lehet tartani méheket
2020. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5ös válasz az egyetlen használható. Lehet tartani, bizonyos szabályok betartásával. A 3as, 4es válaszoló viszont szerintem még életében nem látott méheket.


Nappal nem lehet kiengedni? Nyáron egy erősebb méhcsalád pár óra alatt megfullad/szomjanhal, ha lezárod a kijárót, te idióta!!

A méhek éjjel nem látnak, a virágok pedig nem termelnek nektárt, ugyan milyen dolgukat tennék akkor a szerencsétlenek??

2020. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!