Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válási papírok szerint, addig...

Válási papírok szerint, addig kell apának gyerektartást fizetnie, amíg tanulok de most passzívra szeretném tenni a félévemet, akkor abbamarad elméletben a kötelezettség a gyerektartás fizetésére?

Figyelt kérdés
2020. szept. 8. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen.
2020. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ugye úgy van, hogy legkésőbb 26 éves koromig. Szóval van még jó pár év. Ha most passzívra teszem, de később folytatnám, akkor akkor visszajönne, hogy fizetnie kell?
2020. szept. 8. 10:42
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Olvasd el a rendeletet, megszakított tanulmányok után már nem jár!
2020. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. szept. 8. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint passzív leszel nem fog járni többet.
2020. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És mivan ha aktív félévet állítok be és nem veszek fel semmilyem tárgyat? Eddig se teljesítettem megfelelő mennyiségű kreditet, nem tudom, hogy nem vagyok fizetős még. Idén már nem fogok odakerülni a korona miatt tudtommal. Kitettem ezt a kérdést az oktatásba is, de nem tudom az mennyire aktív kategória szóval gondoltam itt is megkérdezem gyorsan. Sürget az idő.
2020. szept. 8. 11:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnik a kötelezettség, s a későbbi aktiválásnál újra kell kérelmezni, amit már nem biztos, hogy megkapsz, mert akkor már érvelhet érdemtelenséggel (látogatás hiánya).
2020. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt tudod, hogyha nem teljesítesz elvárható módon, akkor is megvonhatja a tartásdíjat (ezt már nem gyerektartásnak nevezik)?

Ez olyan nőként írom neked, akinek a gyereke hasonló cipőben járt.

2020. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi. A második kérdésre a válasz akkor tulajdonképpen az, hogy kirugnak?
2020. szept. 8. 11:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Kik rúgnak ki és honnan?

Az egyetem, vagy a szülők?

2020. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!