Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egerben a Széchenyi utcában,...

Egerben a Széchenyi utcában, a központban betiltották az alkoholos italok árusítását az egyetem közelsége miatt. Nooormális??

Figyelt kérdés
Az egyetemisták nagykorúak. A túristák meginnának egy pohár bort vagy egy korsó sört. Elmebeteg rendelkezés ez.

2020. szept. 9. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik rendelkezésről beszélsz?
2020. szept. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

"Elmebeteg rendelkezés ez."


Inkább az, hogy ilyen valótlanságokat irkálsz ide.

2020. szept. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Megpróbáltam megkeresni - mert én is odajárok Egerbe egyetemre, csak levelezőre, de semmiféle ilyen rendeletet nem találtam. A városnak nagyon jó a honlapja, fenn van az összes dokumentum az ülésekről, tervezetekről, a hatályos rendeletekig. Sehol nem találtam utalást sem az alkohol forgalmazás korlátozásáról. Ha értelmes választ szeretnél, akkor neked kell megadnod azt az elérhetőséget, ahol lehet látni hogy ki és mit tiltott be.

[link]

2020. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Két helyre is be akartunk ülni a Széchenyi utcában borozni szerda este, és mindkét helyen azt mondták, hogy az egyetem közelsége miatt hétköznapokon 6 óra után nem szolgálhatnak fel szeszesitalt. Kivétel a péntek este és a hétvége. Végül a Dobó téren már több szerencsénk volt, ott már szabad. A Despressóba ültünk be végül.
2020. szept. 10. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez nem új rendelet, ez a törvény, amiben oktatási intézmények közelében nem lehet bizonyos tevékenységeket végezni. Ennek semmi köze ahhoz hogy Egerben van éppen az az egyetem. Ráadásul a rendelet maga rettentő régi, 1997-től él.

2009-01-09 "Melegkonyhás üzlet kivételével tilos szeszes italt kimérni nevelési, nevelési-oktatási, egészségügyi, gyermek és ifjúságvédelmi intézmény bármely bejáratától számított 200 méteres közúti, közterületi távolságon belül. Nem sokat ér az a rendelet, melyet könnyen ki lehet játszani, főleg akkor, ha alapjaiban is megkérdőjelezhető. Ennek ellenére be kell(ene) tartani, tartatni – írja a kemma.hu.

A január elsejétől hatályos kormányrendelet nem új, hasonló tartalmút már 1997-ben is alkottak, de most 200 méterben egységesítették a „védőtávolságot”, mely korábban 50-200 méter között változott több eltérő szintű jogszabályban rögzítve."

[link]

Az lehetséges hogy a járvány miatt kitolták a határokat és a következő sávban időkorlátot is felállítottak, a Balaton mellett több helyen is bevezettek ilyet a turisták miatt, de ahogy írtam, erre nem találtam nyomot sehol.

2020. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös!
2020. szept. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!