Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék a nyugdíjam mellett...

Szeretnék a nyugdíjam mellett teljes munkaidőben munkaviszonyt létesíteni egy portásokat foglalkoztató céggel, van is egy munkaadó aki foglalkoztatna. Kérdezem azt az ilyen munkavállalókra milyen szabályok vonatkozna?

Figyelt kérdés
A leendő munkaadó azt mondja semmi kötelezettsége nincs, ha nyugdíjast alkalmaz. Nincs bejelentési kötelezettsége a NAV-hoz, nincsen kötelezettsége munkaszerződés kötésére, viszont kötelezettsége van, a bér megállapodására, mivel a nyugdíjas a meglévő nyugdíja mellett munkaviszonyban dolgozik ez esetben az ilyen munkavállalók csak is kizárólagosan havi max 210 Ft nettó bérér adható. Ez valóban igaz lehet? Mi írja ezt elő? Egyáltalán a nyugdíjasokra vonatkozó munkajogi szabályok hol találhatók meg? Ehhez a munkának az elvégzéséhez szükséges érvényes vagyonőr igazolvány érvényes Tanúsítvány, számítógép kezelői ismeretek, Exel 1 exel 2, és középfokú végzettség. Ezekkel rendelkezem is. Csak az tart vissza ha én havi 240 óráért kapnék 50 ezer forintot, vagy még ennyit sem. Mennyi órabér az amit ilyen esetekben a törvény előír nyugdíjasoknak? Köszönettel: Nyírábrányból
2020. szept. 15. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Oda ne menj !

Nyugdíj mellett dolgozok. Igaz, 4 órában. Be vagyok jelentve a NAV felé. Minden évben jön az adó elszámolásom.

Csak az szja-t vonják.

A munkakörödre előírt minimum bért kell megadniuk.

2020. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
240 óráért 50000Ft ha ezt komolyan gondolják röhögd ki őket nyugodtan.
2020. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De mennyi a nyugdíjasokra vonatkozó minimum bér? Engem havonta 10 napot számolva 24 48-as munkarendbe foglalkoztatna. ma már telefonált ez a cég, mert égetően szüksége lenne személyemre, mert nagy a létszám vesztesége. Én mondtam, hogy 210 Ft-tért nem tudom felvállalni, azt mondta megegyezünk, a többit zsebből zsebbe tesszük. Na ezt nem értem, én a nyugdíjamig utalással kaptam a fizetésemet, a nyugdíjamat is. mi az hogy zsebből zsebbe tesszük a pénzt?
2020. szept. 15. 13:52
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Olyan nincs hogy nyugdíkasként megszabják mennyit kereshet. Egyszerűen át akarnak verni.
2020. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zsebből zsebbe, mi nem érthető ebből? Amit zsebbe fizet, az után nem akar adózni, ilyet nem szabad elvállalni.
2020. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak szabályok, amiket az hág át, aki akar (és elég ügyes). Így van megalkotva a törvény. Azt felejtsd el, hogy a munkavállaló számára.

Annyiért fogsz dolgozni, amennyit megalkudsz. Olyan jogviszonyban, mit kialkudsz. A választásod annyi, ha nem felel meg a bér, nem vállalod el.

Ötvenezerért 240 órára a foteljükbe se ülnék be. Óránként ezer. Ettől már kezdenék alkudni (felfelé).

2020. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 13:52

A zsebes módszer azt jelenti, kb bejelent 2 órára, ha bejelent egyáltalán. Közben megállapodtok egy bizonyos havi összegben, amiért dolgozol. A bejelentett 2 óra munkadíja a hivatalos. Talán még utalja is. A különbözetet meg megkapod kp borítékban.

Nem csodálom, hogy égetően szüksége van dolgozóra. Nem sok ember vállal a cég feltételeivel ott munkát. Ha vállal is, gyorsan meglép máshova.

2020. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak ki akarnak használni, azt feltételezik, hogy hülye vénember vagy, akinek mindent be lehet adni!


Nyugdíjast is be kell jelenteni, s nincs maximalizálva a bér, csak max. nyugdíj létezik, aminél nem kapsz többet, bármennyi is volt a kereseted.

2020. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!