Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetemistaként nem kaptam...

Egyetemistaként nem kaptam kollégiumot, mélyszegény családból származok. Nincs lehetőség valami lakhatási támogatást igényelni?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, anyám rokkantnyugdíjas és egyedül nevel. Nem fogom tudni fizetni az albérletet

2020. szept. 16. 08:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Lehet kerni szociális ösztöndíjat, elég nevetséges összeg, de én lakhatási támogatásra gondoltam, önkormányzati vagy állami, ilyen nincsen?
2020. szept. 16. 10:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az csak dolgozóknak van, hogy ha más városban van az állandó lakcímed, mint ahol munkát vállalsz, akkor az albérleted x %-át fedezik.
2020. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, nézz utána rendesen az egyetemeden. A kérdésben a HÖK, a hallgatói önkormányzat az illetékes, mert ők döntenek a szociális ösztöndíjakról is és a tanulmányi ösztöndíjakról is. A fiam barátnője is most kell hogy igazolja, albérletben lakik, mert ez szükséges ahhoz hogy kicsit magasabb szociális ösztöndíjat kaphasson.

Eddig hirdették az összes diákhitelt, ráadásul most lett egy új lehetőség, a diákhitel plusz, amit teljesen szabadon lehet felhasználni és egyszeri 500 ezres összeg kamat és költségek nélkül. Pont erre találták ki, hogy segítsen. A hagyományos diákhitelt is most kellett igényelni, amiből vagy a tandíjadat fizethetnéd vagy a megélhetésedet, hogy ne kelljen dolgozni a tanulás mellett (helyett).

Az NKE-n most is meg van hirdetve a Rendszeres szociális ösztöndíj, pályázz rá!

[link]

2020. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy ez van

De azt kérdeztem, hogy egyetemtől függetlenül van e ilyen. Pl volt az a Bursa Hungarica önkormányzati ösztönîj

És hogy nem lehet e valami lakhatási támogatást igényelni a kormányhivataltól vagy önkormányzattól

2020. szept. 16. 17:46
 15/16 anonim ***** válasza:
A hallgatoi onkormanyzatnal szovialis tamogstast kell igenyelni. Van ra formanyomtatvany. Volt hokos vagyok.
2020. szept. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Harmadszor leirtam, a lakohelyed szerinti onkormanyzatnal erdeklodj az onkormanyzatin tamogatasrol. Van ahol van, van ahol nincs. Ezert kell megerdeklodni.
2020. szept. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!