Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan van, hogy ügyész és...

Olyan van, hogy ügyész és ügyvéd összejátszik egy ügyben?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy osszejatszanak es a biro is benne van.
2020. szept. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon durva szakmai és etikai vétség, mellesleg bűncselekmény is. Ilyenek maximum nagyon nagy horderejű ügyeknél fordulnak elő, ahol vagy leszóltak fentről, vagy egy óriási összeggel elkábították az ügyészt. Juliska bolti lopása miatt egy ügyvéd vagy ügyész sem kockáztatja a börtönt és a megélhetéstől való eltiltást.
2020. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.


Köszönöm.


Csak azért kérdeztem, mert egyszer tárgyalás előtt egy kis 25 ezer lakosú városban, az ügyész és ügyvéd a folyosón jókedvűen beszélgettek, de gondolom a munkájuk során nem csinálják azt, hogy együtt vannak, de ezekszerint ilyen nincs és nem kell sok bulvárlapnak hinni.

2020. szept. 17. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyészek és ügyvédek nyilván ismerik egymást, hisz munkakapcsolatban vannak. Magánbeszélgetés simán lehet közöttük.
2020. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Igen, ilyen simán van. Én bíróságon voltam gyakornok, olyat is láttam (polgári), hogy a két ellenérdekű ügyvéd jókedélyűen kokettált egymással amíg várták a tárgyalást. Egy kisebb településen, ahol feltehetően nincs sok ügyvéd meg ügyész vélhetően már párszor találkoztak egymással és ismerik egymást, dolgoztak együtt, ezért beszélgethettek. Ők ezt megtehetik, bíróval már nem lehet, nem is maradhatnak kettesben és nem is adhat semmilyen tanácsot a bíró az ügyvédnek. Egyszer egy ügyvéd a tárgyalás után ott maradt volna smúzolni meg beszélgetni a bírónővel, az ellenérdekű fél meg beállt az ajtóba és rázta a fejét. Elég kellemetlen volt, a bíró ki is rakta a pasit.
2020. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hallottam olyat, hogy bíróból lett ügyvéd.


Van, hogy ügyészből is ügyvéd lesz, a "jobb pénz" reményében.

2020. szept. 17. 15:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Már, hogy maguk mennek át ügyvédi pályára, munkára vagy, hogy nevezik, praxizálnak.
2020. szept. 17. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja persze az átjárás abszolút sztenderd, az egyik bíró akit ismerek ő is ügyvéd volt nagyon sokáig. Ezerszer tiszteletteljesebb és emberközelibb is a tárgyalóban, mint azok többsége akik bíróként kezdték és ülnek az elefántcsont toronyban életük végéig. Szerintem bárhova vált az ember az mindenképpen jó, mert megismeri a tárgyaló másik oldalát is, plusz hoz egy tonna tapasztalatot és ismeretet a másik oldalról. És ugye nekik is jó, mert ha kezdenek kiégni még mindig válthatnak, de azért a jogon belül maradnak.
2020. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!