Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tudom magamat tagadtatni...

Ki tudom magamat tagadtatni ügyvéd segítségével a családból, hogy semmiképp se örökölhessek később tartozást a szüleimtől?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
:)
2020. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem örökölhetsz tartozást.
2020. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Olyanok vannak pl, hogy lemondasz az örökségről,de akkor kinek a javára

Meg hogy visszautasítod az örökséget,

De szóval ezeket csak teljesen lehet, én nem értek hozzá, de azt hiszem, így van;

Tehát teljes: azt nem választhatod, hogy a ház kell, de az adósságot visszautasítod. Tehát vagy minden, vagy semmi.

2020. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Le lehet mondani az örökségről, de minek? Hiszen csak az örökölt vagyon mértékéig vagy felelős az örökhagyó adósságaiért, a saját magánvagyonoddal nem.
2020. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ni cs olyan h csak adósságit örökölsz. Ha az adósság > öröklött vsgyon, akkor majd visszautasítod.
2020. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lemondok én nagyon szívesen teljes egészében.
2020. szept. 14. 18:38
 7/12 anonim válasza:
93%
Kérdező! Miért hajtogatod a saját hülyeségeidet? A 4-es válaszoló leírta a helyzetet, olvasd el. Ugyanezt fogja mondani bármelyik ügyvéd v ingyenes jogsegély.
2020. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Amikor ülsz a közjegyző előtt és közli hogy mi a hagyaték amit örökölsz két lehetőséged van. Viszed az egészet vagyontárgyakkal, hitel tartozással együtt, vagy visszautasítod az egészet.

Ha visszautasítod akkor nem szólhatsz bele hogy utána mi történik, ki mit kap. Részedről az ügy lezárva. Nincs olyan, hogy lemondok valaki javára.

2020. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Adósságért csak az örökölt pozitív vagyonnal felelsz, tehát saját magánvagyonoddal nem. Nyilván, ha úgy látod, hogy ez neked macerásabb így, akkor lemondhatsz/visszautasíthatod az örökséget. Ezzel majd ráész az örökléskor foglalkozni. Magadat nem tudod kitagadni, a szüleidnek kellene ilyet intézni, de nagyon körülményes és elég nehéz, nem lehet csak úgy spontán kitagadni egy örököst, mert nem szeretjük.
2020. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megnyugodtam. Köszönöm szépen a segítséget.
2020. szept. 14. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!