Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rokkantnyugdíjasként külföldre...

Rokkantnyugdíjasként külföldre költözni? (Anglia)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van valaki aki most vesztette el a lábát és halom gyógyszere is van, rokkantsági ellátást, fogyatékossági támogatást és közgyógyot (hamarosan) kap.

Gyakorló láb megvan, de pár hónap múlva kapná a másikat.


Egy ilyen személynek ha hírtelen külföldre kell költöznie rokonokhoz, mert nem tudja ellátni magát, akkor az egésznek mi a menete?

Háziorvostól lehet valami angol papírt kérni gyógyszerslistával, amit az új országban kaphat egyből, benyújtva egy ottanu házidokinak, kihagyás nélkül?

Ugyanúgy kapna kint rokkantságit, fogyatékosságit? Számít az, hogy nem dolgozott sosem az adott országban? Műlábat ha cserélni kell ott is intézik?


Tudom, hogy korona meg minden, de egyedül meg nem maradhat.



2020. szept. 23. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Rokkantnyugdijaskent biztosan nem fog kapni tartozkodasit / letelepedesit, foleg nem allami ellatast. Az angol egeszsegbiztositas szamara o uj belepo, nulla befizetessel, miert kapna barmit is? A rokonoknak kell rola gondoskodni, mondjuk munkat amugy sem valoszinu hogy tudna vallalni. Sz*r helyzet, az teny.
2020. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha bejelentkezik ottani házidokihoz, legalább a kötelező vényköteles gyógyszereit csak kapná, nem?
2020. szept. 23. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs se biztositasa, se munkaja, milyen alapon kene barmit is kapnia? Ne felejtsuk el azt se hogy volt kozben egy Brexit is, a helyzet csak bonyolultabb lett tole.
2020. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Itthon sem fog kapni jövre aki nem fizeti maga után a TB t nem,hogy külföldön!Még aki kint dolgozik évek ota,az is ide jön haza fogorvos vagy egyéb gyogyszetért.Kint minden után busásan kell fizetni!!!
2020. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En ugyan kulfoldon lettem menet kozben rokkant nyugdijas, de en se dolgoztam elotte, es megis megkaptam, igaz en allampolgarra valtam mar kozben a ferjem reven. Ez nem Anglia,igy nem tudom mennyire relevans, de szerintem a gyogyszereidet kapnad,de nyugdijat tuti nem.
2020. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!