Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 67%-os rokkantnyugdíjasként...

67%-os rokkantnyugdíjasként dolgozom napi 6 órában. Jogos e a munkáltató részéről 2011-ig visszamenőleges 3%-os egb. járulék levonása?

Figyelt kérdés
A munkáltató indoklása szerint eddig azért nem vonták tőlem a 3%-os egb,járulékot,mert nem voltam jogosult táppénzre,csak 15 nap betegszabadságra.Júliustól a 7%egb.járulékon és egyéb fizetési kötelezettségeken túl 5123 ft-ot is levon "előző időszak levonási rend" címszóval.Így a bruttó 90528ft fizetésből 36355ft-ot vonnak le összesen./40% levonás/ Jogos e ez a sok levonás?

2013. aug. 19. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy az új felállás 2012. január 01-jétől lépett hatályba.

Akkortól vették ki a rokkantnyugdíjat a "nyugdíjtörvényből" és tették át egy másik rendelkezésbe. Így a rokkant ellátás már nem minősült nyugdíjnak, ezért onnantól kezdve kellett fizetni az ellátás melletti keresetből pénzbeli egészségbiztosítási járulékot is. "Cserébe" a rokkant azóta jogosult táppénzre is, míg a saját jogú öregségi nyugdíjas nem.


Úgy néz ki, hogy jogos, bár azt nem tudom, hogy hány évre visszamenőleg vonhat le járulékot, mert úgye mi van akkor, ha már nem dolgozna ott? Akkor az adóhatóság jelentkezne érte? Lehet...

2013. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. aug. 22. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!