Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előreutalásos csalás?

Előreutalásos csalás?

Figyelt kérdés
Rendeletem egy cégtől egy terméket, aminek az árát elutalt. A termék nem érkezett meg, a leveleimre nem válaszolnak, a telefont nem veszik fel. Lassan egy éve történt a dolog, kérdésem, hogy tehetek-e feljelentést még?
2020. szept. 26. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy tehetsz. Csak legyen róla számlád, hogy tudd bizonyítani.
2020. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
1 éve történt és MOST akarsz csak tenni valamit? Miért?
2020. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Tisztességes cég a webshopjában nem kér előreutalást (legfeljebb lehetőség, de kérhetsz utánvétet is).

Ha meg aprón vetted, akkor a legtöbb ilyen weboldal (például jófogás, hardverapró) felhívja az emberek figyelmét, hogy ne utaljanak előre. Ha valaki csak előreutalással hajlandó elküldeni neked, akkor keresel olyat, aki hajlandó utánvétre is. Megjön a csomag, kibontod gyorsan a kézbesítő előtt (1 perc) hogy biztosan az van-e benne aminek kell, vagy videóra veszed a kibontást (bizonyíték).

Szerintem még tehetsz feljelentést, legközelebb meg készülj az ilyen eshetőségekre.

2020. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos sok az ilyen átverés. Már évek óta figyelmeztetnek arra, hogy vagy utánvéttel kell vásárolni ahol nem ismert a cég, vagy legalább meg kell bizonyosodni arról, hogy a webes cégnek van rendes elérhetősége. Ha a honlapjukon nem szerepel normális kapcsolat hely, cím, telefonszám - ráadásul magyar - akkor nagyon rizikós a vásárlás.

Persze akkor sem lehetetlen, én a kínaiaktól vettem előre utalással egy rakat apróbb dolgot a nyáron. Eddig mind megjött, de persze volt benne átverés is - egész doboznyit rendeltem és csak 1 darabot küldtek. Meg volt hogy 3 hét helyett 3 hónap után jött meg a múlt héten. Kis tételben, max . 1-2 ezer FT-nál ez elfogadható rizikó volt nekem. De most akarok egy 5000-es terméket rendelni és ott már elgondolkodom rajta. de még ebben sem a pénz ami nagy kár lenne, hanem hogy hiába várom a terméket ami kellene.

2020. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tettem feljelentést eddig, mert egy családtagom is hasonló helyzetbe hozta magát, ő tett feljelentést, de több mint egy évig nem történt semmi, gondoltam akkor feleslegesen szívatom magam. Nem rég kapott levelet, hogy 18 másik embert is átvert, és mivel nem tudták kihallgatni, elfogatóparancsot adtak ki ellen. Most pedig megint kapott levelet, hogy elfogták, tehát van remény.
2020. szept. 26. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi idő után már azért annyi esély sincs mint annál.
2020. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehetsz még feljelentést. Mekkora összegről van szó?
2020. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
60.000Ft
2020. szept. 29. 21:32
 9/10 A kérdező kommentje:
6os válaszoló: Nem azért, de cégtől rendeltem. Ha még magánszemélynek utaltam volna oké. Ott lehet azt csinálni, hogy egy hajléktalannak számlát nyitni stb... De azért egy cég, aminek van 2 lezárt üzleti éve, nem fog csak úgy felszívódni. Legalább egy ügyvezető van, akit teljes mértékig terhel az okozott kár legjobb tudásom szerint. Ha jól tudom, a csalásnak 5 év az elévülése.
2020. szept. 29. 21:46
 10/10 Lanzefame válasza:
100%
Sajnos unokatesom is ugyanigy jart:/
2020. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!