Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg büntetlenül működhet...

Tényleg büntetlenül működhet egy ilyen szélhámos?

Figyelt kérdés

Adott egy minden hájjal megkent szélhámos a neten. A saját nevével, arcával vállalja a tevékenységét, meg külföldi nyaralásokon rázza folyamat a seggét. "befektetési lehetőségeket" mutat be, persze mindet úgy hogy ez a tuti hülye aki nem száll be százezer százalékos megtérülés. Amiből nyilván van valami haszna ha be tud húzni hülyéket pénzel valahova.

Kisebb szektás követőtábora van, de szerintem ember nincs aki komolyabb pénzt látott volna már általa. A napokba láttam hogy egy szerencsétlenül járt nő kifakadt, hogy beszántották azt a projektet amit ő nagyba reklámozott, és annyit nem mondtak azoknak akiknek pénze volt benne hogy ukkmukkfukk (személyesen is beszélgetett a tulajokkal) Konkrétan utolsó bunkó hangnemben lebaszta a nőt, hogy csak a saját hülyesége miatt bukott. Magyarul "hülye vagy ha bedőlsz egy ilyen hamis kártyás szélhámosnak mint én" felütéssel, de ugyan úgy ajánlgatja a mai napig a lehúzó befektetési lehetőségeket. Magát meg levédi annyival hogy ő nem ad el senkinek semmit, ő csak megmutat lehetőségeket, aztán mindenki csinálja saját felelősségre. Ennyire egyszerű büntetlenül szélhámoskodni?


2020. szept. 28. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Épp ma volt egy riport, hogy az MNB és a pénzügyi felügyelet erős kampányba kezd az ilyenek ellen.
2020. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akik az ilyeneknek bedőlnek, azokon sajnos ez nem segít, csak ha bilincs kattanna az ilyen kóklereken...
2020. szept. 28. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék áldozathibáztatás bűnébe esni, de azért azon is el lehet gondolkodni, hogy kik azok, akik bedőlnek a havi 5-10%-os kamatnak...??


Mikor az éves betéti kamatok erősen egyszámjegyűek...?


NIncsenek csodák, és nincs ingyen leves.

2020. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

3-ra:

Igen, de ha én húszezreseket lengetek a kezemben rosszarcúak közelében, attól még bűncselekmény, ha elveszik tőlem. És a rendőrség nekiáll nyomozni, ha feljelentést teszek. Itt meg ugyebár a tettest keresni sem kéne, csak a bizonyítékokat kéne összeszedni.

Van egy olyan érzésem, hogy a politikusok jó része hasonló simlis ügyek mentén gazdagszik, ezért nem akarják, hogy a joggyakorlat érzékeny legyen erre. Vagyis a rendőrség magas helyről le van állítva ilyenkor.

2020. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

@12:27


Szerintem nincs igazad.

A jó pár éve 23ezer HuF-ért vásárolt bitcoin most 3,3 millió forintot ér. Az öt éve 500Ft-ért vett etherum most 105ezer Ft-ot. Tehát vannak ilyenek, és valljuk be minden ember arról álmodik hogy egyszer az életében megfog egy ilyen tutit. Ezért kerülnek a kellően tájékozatlan emberek ilyen csalók hálóiba.

2020. szept. 28. 12:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy vloggertől nem várható el, hogy olyan etikus legyen a tevékenysége, mint mondjuk egy orvosnak. Tök természetes, hogy reklámoz magas kockázatú befektetéseket is, ha ezért jól megfizetik.


A hülyéket a kapitalizmus kirabolja. Pl. a máltai, ciprusi befektetési alapok szinte mindegyike átverés hosszabb távon a befektetőknek.

2020. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos, hogy miről van szó, de nekem ez "piramisjáték"-gyanús, amit a törvény tilt. Feljelentést kell tenni, és szépen felgöngyölítik az egészet.
2020. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

@12:57


Nem piramisjáték, vagy ha még is, akkor gondosan van az egész elé egy szolgáltatás hazudva, ami leplezi az egész piramisjáték mivoltát. Ennél azért már okosabba ma a szélhámosok.

2020. szept. 28. 12:59
 9/13 anonim ***** válasza:
MLM? De a piramisjáték esetén is van valami hozzátéve, és nem úgy megy, hogy mindenki fizessen be 20000 forintot, és a beszervezettek pénzéből kap % jutalékot, hanem valamit csatolnak hozzá.
2020. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igaza van a 9-esnek!

Az MLM is egy termékkel/termékpalettával álcázott piramisjáték!

A hangsúly ui. a hálózatépítésen van.

2020. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!