Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én is érdeklődhetek a bíróságon?

Én is érdeklődhetek a bíróságon?

Figyelt kérdés

Alperes vagyok egy polgári perben. Van más alperes is, nem csak én. Van ügyvédje a felperesnek is, és közösen egy másik nekünk, alpereseknek is. Első fokon a mi javunkra ítélt a bíróság, június 15-én, de még mindig nem tudjuk, hogy fellebbezett-e a felperes. Az ítéletet írásban július 9-én kaptuk meg. Ettől számítva 15 napja volt a felperesnek fellebbezni. Ez a határidő július 24-én lejárt. Igaz, hogy ítélkezési szünet volt (július 15-től augusztus 20-ig), de annak is már 1 hónapja vége. És azóta sem tudjuk, hogy volt-e fellebbezés.

Kérdéseim:

1. Az ítélkezési szünet után hány napon belül kellene a bíróságnak értesíteni minket, hogy fellebbezett-e a felperes? Van erre határidő? (Nyilván értesíteni kell minket, mert ha volt fellebbezés, arról tudnunk kell, mert minket is idéznek, ha meg nem volt fellebbezés, akkor jogerős az elsőfokú ítélet, azt is tudni kell minden peres félnek.)

2. Eddig a bíróságtól mindent az ügyvédnő kapott, ő küldte tovább nekünk. 2 hete felhívtam, akkor csak annyit mondott, hogy ő sem tud semmit, és ha kap valamit, akkor továbbküldi nekünk. De nem tudom, hogy érdeklődött-e, vagy csak vár. Ha én szeretnék érdeklődni, akkor én is érdeklődhetek az ügyről a bíróságon, vagy csak az ügyvédnő kérdezhet tőlük? És adnak felvilágosítást telefonon?



2020. szept. 29. 21:24
A kérdező szavazást indított:
Én is érdeklődhetek, telefonon is.
Érdeklődhetek egyedül, de csak személyesen.
Csak a másik alperessel együtt érdeklődhetek, csak személyesen.
Csak az ügyvédnő érdeklődhet, telefonon is.
Csak az ügyvédnő érdeklődhet, személyesen.
Csak az ügyvédnő és az alperesek együtt érdeklődhetnek, személyesen.
Nem érdeklődhet senki, várni kell.
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
A +1 verzió igaz: mivel érintett vagy az ügyben alperesként te is érdeklődhetsz. Telefonon nem biztos, hogy megmondják, de írásbeli kérelemre válaszolni fognak. Az ügyvéd képvisel, de nem kizárólagos joggal jár el hanem a te nevedben, meghatalmazásoddal.
2020. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem szavazásra bocsátható kérdés, mester!


Jogszabályi háttere van a dolognak:


Amennyiben van jogi képviselőd, akkor - néhány kivételtől eltekintve - neki kézbesít a bíróság.

Ettől még érdeklődni Te is érdeklődhetsz a kezelőirodán, telefonon, az ügyszámra hivatkozva és a perbeli állásodat megmondva.

Az iroda meg fogja mondani - köteles rá - hogy érkezett - e fellebbezés, hogy kikézbesítették - e már.


Jelzem, 2018. január 1-től a bíróság a jogi képviselővel kizárólag elektronikusan kommunikál. Így Ő elég hamar megkapja a fellebbezést.

2020. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap felhívtam a bíróságot, és közölték, hogy a felperes fellebbezett.
2020. okt. 1. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi. Mindent tudsz.
2020. okt. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!